با ما همراه باشید

اجتماعی

استقرار 20 فروند بالگرد در استانها توسط جمعیت هلال احمر ایران

رئیس امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: هلال احمر ایران 20 فروند بالگرد در استانها مستقر کرده و در برخی از استان ها این عملیات به صورت 15 روزه بین آنها تقسیم می شود.

منتشر شده

در

استقرار 20 فروند بالگرد در استانها توسط جمعیت هلال احمر ایران

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کاپیتان شیرزاد چراغی در حاشیه بازدید از آشیانه بالگرد هلال احمر زنجان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان امداد و نجات در حال حاضر 24 فروند بالگرد دارد که 20 فروند هلی کوپتر عملیات امداد و نجات را در سطح کشور انجام می دهند.

وی یادآوری کرد: گستردگی عملیات بالگردی در سرتا سرکشور نهادینه شده هر کدام از بالگردها در زاهدان، ایلام، آذربایجان غربی، اهواز و اردبیل مستقر است و با توجه به اینکه 20 فروند بالگرد در استان ها مستقر است در برخی از استان ها این عملیات به صورت 15 روزه بین آنها تقسیم می شود.

رئیس امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: همه عملیات های امداد هوایی هلال احمر در سال گذشته 100 درصد انجام شده و 296 نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند و خلبانان هلال احمر در شرایط بد آب و هوایی در کمترین زمان ممکن این عملیات ها را انجام داده اند.

چراغی به موضوع تعمیرات و نگهداری بالگردهای امداد و نجات هلال احمر اشاره کرد و گفت: شرکت نوید وابسته به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین شرکت های هلی کوپتری کشور است که تعمیرات بالگردهای این مجموعه را انجام می دهد.

وی اظهار داشت: سال گذشته در سازمان امداد و نجات 16 بالگرد غیرفعال داشتیم که در حال حاضر با حمایت و پشتیبانی های رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، دبیرکل و رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از شرکت نوید، توانستیم تعمیرات پنج فروند بالگردی نیازمند تعمیرات اساسی بود را انجام دهیم.

به گفته رئیس امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، در حال حاضر در کشور بعد از نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بزرگترین سامانه بالگردی را دارد و در سامانه نیروهای فنی و خلبانان بیشترین متخصصین را هلال احمر دارد چرا که این نیروها 30 سال تجربه خدمت در مجموعه نیروهای مسلح را داشته اند.

چراغی با بیان اینکه توانمندی پروازی هلال احمر در سطح عالی قرار دارد، گفت: همه پروازهای عملیات های امداد و نجات از سخت ترین و حساس ترین پروازهای کشور به شمار می رود.

وی یادآوری کرد: علاوه بر اینکه در سطح کشور فعالیت های امدادی را انجام می دهیم فعالیت های دیگری نیز در سطح کشور انجام می دهیم که از جمله آن در مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع نیز با نیروهای مسلح، وزرات دفاع و پشتیبانی همکاری داریم.

رئیس امداد هوایی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه علاوه بر این عملیات های بیان شده با اورژانس کشور نیز همکاری داریم ادامه داد: به علت نبود بالگرد اورژانس در منطقه حادثه و یا سایر مشکلات به علت توانمندی هلال احمر ماموریت های این بخش به هلال احمر واگذار می شود.

چراغی ابراز امیدواری کرد: با توجه به گستردگی جغرافیایی کشور جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک بتوانیم همه استانها را به بالگرد مجهز کنیم و همه استان ها از سامانه امداد هوایی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر نهادی عام المنفعه است و در دل خود مردم جای دارد، تاکید کرد: مردم، مسئولان استانی و مسئولان مدیریت بحران دست به دست هم داده برای کمک به این مجموعه همکاری بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها