اجتماعی

استقرار 1800 پایگاه زکات فطره در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،روح‌الله صالحی در جمع خبرنگاران از آمادگی کمیته امداد استان زنجان برای جمع آوری زکات فطره مومنین روزه‌دار در روز عید فطر خبر داد و اظهار کرد: جمع‌آوری و هزینه کرد زکات فطره امسال نیز همانند سال‌های گذشته با محوریت دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد استان زنجان انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: امسال یک هزار و 800 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره و کفارات در استان زنجان به منظور جمع‌آوری زکات فطره مومنین روزه‌دار در روز عید سعید فطر برپا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی کمیته امداد استان زنجان برای جمع آوری زکات فطره در روز عید فطر امسال، افزود: بر همین اساس به منظور جمع آوری زکات فطره مومنین روزه‌دار در روز عید سعید فطر، پایگاه‌های جمع آوری زکات فطره و کفارات در تمامی محل‌های برگزاری نماز عید فطر و معابر استان زنجان در این روز دایر می‌شود.

صالحی از برنامه‌ریزی این نهاد برای واریز زکات فطره جمع‌آوری شده در روز عید سعید فطر به حساب نیازمندان و خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی استان زنجان در این روز خبر داد و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام شده با بانک‌های عامل تمامی وجوهات جمع آوری شده در روز عید سعید فطر با رعایت موازین شرعی در هزینه کرد این وجوهات قبل از ظهر روز عید سعید فطر به حساب مددجویان این نهاد و بهزیستی واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای زکات استان، صندوق‌های جمع آوری زکات باید مجوز شورای زکات استان را داشته باشند و شهروندان زکات فطره خود را به صندوق‌های دارای مجوز شورای زکات استان پرداخت و واریز کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا