اجتماعی

استفاده از محلول یخ‌زدای شهرداری زنجان مورد استقبال شهرهای دیگر قرار گرفت

شهردار زنجان با بیان اینکه موفقیت شهرداری زنجان در استفاده از محلول یخ‌زدا مورد استقبال شهرهای دیگر نیز قرار گرفته است، عنوان کرد: شهرداری زنجان شرح عملیات استفاده از محلول یخ‌زدا را تهیه خواهد کرد تا در اختیار استان‌های دیگر قرار دهد تا با توجه به مسائل زیست محیطی شهری پاک داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در نشست خبری با اصحاب رسانه در مراسم افتتاح 40 خانه محیط زیست استان زنجان که با حضور معاون آموزش و مشارکت‌های محیط زیست برگزار شد، با بیان اینکه شهرداری خانه ملت است و هر فعالیتی که در جهت منافع مردم انجام می گیرد به شهرداری ارتباط دارد اظهار داشت: در حوزه شهری مولفه‌های زیست محیطی گستردگی و تنوع بالایی دارند و همه آن‌ها با هم در کنش و ارتباط هستند.

وی تصریح کرد:گستردگی، وابستگی، تنوع زیست محیطی شهر، سبب می‌شود تدبیر مناسبی در این امور در شهر اندیشیده شود.

شهردار زنجان با بیان اینکه سعی شده در شهر زنجان در سال 1401در تمام پروژه‌ها نگاه عمیق به مسائل زیست محیطی داشته باشیم، گفت: در وظایف ذاتی شهرداری مسائل مشخصی در ارتباط با محیط زیست تعریف شده است که برنامه‌ریزی خاص خود را می‌‌طلبد.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری در حوزه پسماند از جمله تفکیک از مبدا، دفع و جمع آوری آن گفت: علاوه بر بحث پسماند در حوزه برف روبی نیز موضوعات محیط زیستی رعایت شده است و بر همین اساس یک تغییر اساسی در این بخش ایجاد شد.

این مقام مسئول با اشاره به کاهش استفاده از نمک و استفاده از محلول نمک به جای آن تصریح کرد: در همین راستا با فعالیت دو کارخانه محلول نمک نیاز شهر برطرف شد، طرحی که به صورت موفق اجرا شد.

فیروزفر با اشاره به اینکه اجرای موفق طرح استفاده از محلول نمک موجب درخواست سایر شهرها نیز برای استفاده از این محلول بود، اضافه کرد: با افزایش تولیدات کارخانه‌های فعال در این حوزه در تلاش هستیم که این محلول را به شهرهای دیگر هم بفرستیم.

شهردار زنجان با بیان اینکه یکی از اقدامات عمده و مهم دیگری که پیگیری می‌شود حل مشکلات از جهت ورود فاضلاب و پساب‌های شهری به یک دارایی مهم شهر یعنی زنجانرود است گفت: اگر برنامه نهایی شود شهرداری عهده‌دار کامل پروژه حذف فاضلاب از زنجانرود و پاکسازی زنجانرود از فاضلاب خواهد بود تا زنجانرود که یک تهدید شهری محسوب می‌شود را تبدیل به یک فرصت شهری نماید.

فیروزفر با تاکید بر اینکه درصورت پیاده سازی سیاست های تبیین شده در ارتباط با خانه های محیط زیست پیگیری و جدیت نیز باید باشد، گفت: به تدریج تحولات ایجاد شده و بستر آن در شهرداری بیش از سازمان های دیگر مهیا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا