با ما همراه باشید

اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بیشتر کارکرد منفی و رواج بی تقوایی در زندگی ما پیدا کرده است

استاندار زنجان با بیان اینکه چنین آدمی نیستم که سیاسی‌بازی کنم و با سیاست، حرکت کنم، گفت: متاسفانه شبکه‌های اجتماعی، بیشتر کارکرد منفی در زندگی ما پیدا کرده و هم ما را خیلی به خود مشغول کرده و هم بی‌تقوایی را رواج می‌دهند.

منتشر شده

در

استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بیشتر کارکرد منفی و رواج بی تقوایی در زندگی ما پیدا کرده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه هیچ عجله‌ای برای هیچ تغییر و انتصاب جدیدی ندارم، اظهار داشت: ممکن است همین فردا یا پس‌فردا جایگاهی باشد که به دلایل مختلفی از جمله بازنشستگی یا عدم رضایت مردم، تغییر کند اما چنین چیری وجود ندارد که تغییرات به صورت دفعاتی باشد.

وی با اشاره به تبدیل شدن زنجان به قطب آی تی را یک شعار دانست و اظهار کرد: سعی می‌کنم از نگاه شعاری به هدف دور باشم، هر چند باید از آی تی برای بهتر زندگی کردن که شامل استقرار صنایع وابسته و … می‌شود، استفاده کرد.

استاندار زنجان در خصوص برخی وعده‌ها مانند اینکه زنجان به عنوان قطب آی‌تی، برق  والکترونیک و یا مرکز لجستیک کشور می‌شود، خاطر نشان کرد: قطب آی‌تی، یک پروژه نیست بلکه یک شعار است و بنده سعی می‌کنم شعارهایم همراه با عدد و رقم، قابل احصا و اندازه‌گیری باشد.

افشارچی با بیان اینکه ابتدا باید بدانیم منظور ما از قطب آی‌تی چیست، اظهار کرد: نمی‌دانم اقتصاد دیجیتال، چه بخشی از تولید ناخالص داخلی استان زنجان را تشکیل می‌دهد اما میانگین کشوری آن 6.5 درصد است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر توانستیم سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی استان را به بیشتر از 6.5 درصد (میانگین کشوری) برسانیم، می‌توان گفت قطب آی‌تی می‌شویم اما شعار قطب آی‌تی شدن، شعار دقیق نیست.

وی خاطرنشان کرد: نسبت به استفاده از تکنولوژی برای زندگی بهتر و توسعه استان، اهمیت زیادی قائل هستم.

استاندار زنجان با بیان اینکه برای سفر به نقاط مختلف استان برنامه دارد، افزود: این سفرها در موعد مقرر خود برنامه‌ریزی و انجام خواهد شد.

افشارچی در خصوص انتصاب جوانان و بانوان در پست‌های مدیریتی خاطرنشان کرد: زنان را جدا از جامعه نمی‌بینم بلکه زنان و مردان در جامعه یکسان هستند اما هر فردی که شایسته است باید در مدیریت‌ها حضور داشته و به‌کارگیری شود و اعتقادی به سهمیه دادن نیستم.

وی مهم‌ترین برنامه‌های تدوین شده برای استان را توسعه حوزه حمل و نقل، گردشگری و اقتصاد دیجیتال اعلام کرد و افزود: حوزه آب به مانند همه مناطق کشور از مخاطرات محسوب می‌شود و استان ما هم تنش آبی دارد و اگر اقدامی انجام نشود، حتی در سال آینده هم مشکل خواهیم داشت.

افشارچی با تاکید بر اینکه انجام هر اقدامی در حوزه آب نیازمند تخصیص اعتبار است، تاکید کرد: کل نظام نسبت به موضوع آب حساس است.

استاندار زنجان با بیان اینکه نظرم در خصوص مسائل فرهنگی، کارکرد ایجابی است تا سلبی، گفت: علاوه بر دستگاه‌های فرهنگی، مراکز فرهنگی غیرانتفاعی در استان زنجان داریم که نمونه بارز آن هیئات مذهبی است و اگر بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم، خروجی خیلی خوبی خواهیم داشت که نمونه آن در پیاده‌روی اربعین تا مزار شهدای گمنام ملاحظه شد.

وی با بیان اینکه علاقه‌مند به همه هنرها هستیم، اظهار کرد: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی باید مسجد محور باشد و برای ساختن جوانان باید از روحانیان جوان و پُرانرژی در مساجد استفاده کنیم.

افشارچی در خصوص اشتغال با بیان اینکه صنایع بزرگی در سال‌های گذشته در زنجان مستقر شده‌اند که افراد زیادی در آن‌ها شاغل هستند و ما نیز همان مسیر را ادامه خواهیم داد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 10 پروژه بزرگ صنعتی در حال اجرا است و مجوز چند مورد دیگر نیز در حال اخذ شدن است که ظرفبت اشتغال استان را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان از چند سال گذشته کاهش پیدا کرده است، افزود: تا چند سال آینده نیز نرخ بیکاری در استان زنجان کاهشی خواهد بود.

استاندار زنجان با بیان اینکه پیشبرد امور پتروشیمی زنجان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: دستگاه‌های خریداری شده این واحد در حال وارد شدن است و تلاش می‌شود، مشکلات این واحد به عنوان یکی از گره‌ها، باز شود.

وی ادامه داد: بنای من این است که با محبت حرکت کنم، من به همه مردم احترام قائل هستم و از خدا صبر خواسته‌ام تا بتوانم تحمل بیشتری داشته باشم ولی به هر حال کسی از من آزار نخواهد دید.

افشارچی از برنامه‌ریزی برای تکمیل ورزشگاه نیمه‌تمام زنجان خبر داد و افزود: توسعه ورزش همگانی، فراهم کردن زمینه  استفاده از منابع ورزشی استان برای همه مردم و تربیت نیرو در ورزش قهرمانی که به ایجاد شور و شعف در بین مردم منجر شود از دیگر برنامه‌هایش در حوزه ورزش است.

استاندار زنجان با بیان اینکه متولی رسانه‌ها فرهنگ و ارشاد است، افزود: مشکلات موجود در این حیطه طبق قانون پیگیری خواهد شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان با اشاره به ضرورت ارتقاء و بهره گیری از توان و تجربه نیروهای فعال و کیفی هر سازمان، اظهار داشت: نیروی انسانی بزرگ‌ترین و گران‌بهاترین دارایی یک سازمان است و مدیران هر مجموعه‌ای باید برای حفظ و ارتقاء این دارایی مهم برنامه داشته باشند.

منتشر شده

در

توسط

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی شهامی با اشاره به ماموریت اصلی و نقش پشتیبانی معاونت توسعه استانداری از سایر واحدها، اظهار داشت: این معاونت با پشتیبانی مالی، اداری، تجهیزاتی و آموزشی متناسب با ظرفیتهای کارکنان، نقش مهمی در ارتقاء کارایی و قابلیت های فردی و گروهی کارکنان برای ایفای نقش بهتر و توانمندسازی استانداری در حرکت به سمت اهداف ترسیم شده دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان، پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه را از مهمترین چالش های موجود برشمرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر کل کشور و مشکلات معیشتی مردم، مهمترین چالش موجود پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه است که بایستی با پیگیری مستمر و تلاش شبانه روزی، راهکارهای مؤثری را برای بهبود کیفیت زندگی همکاران پیدا کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع نامناسب نیروی انسانی، کمبود فضای اداری و فرسودگی تجهیزات اداری از دیگر مشکلات موجود هست که باید فکری برای آنها کرد.

وی قدیمی بودن زیرساختها و عدم توسعه کمی و کیفی در سال‌های اخیر را یکی از مشکلات نرم افزاری استانداری و بسیاری از واحدهای اداری استان دانست و گفت: تهیه برنامه‌های جامع اداری و ایجاد نرم‌افزارهای جدید برای بهبود و تسریع در انجام فرایندها در کنار توجه به اصلاح فرایندهای ناکارآمد، مهم‌ترین برنامه معاونت برای توسعه دولت الکترونیک در داخل استانداری خواهد بود و در سطح استان نیز توسعه زیرساخت‌های دسترسی پرسرعت مردم به شبکه ملی اطلاعات و همچنین تکمیل زنجیره‌های خدمات الکترونیک بین دستگاهی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم با همکاری بخش خصوصی مورد توجه و اهتمام ویژه قرار خواهد گرفت.

شهامی با اشاره به اینکه علاوه بر ظرفیت نیروی انسانی متخصص استان که توان بالقوه خوبی برای ایفای نقش در توسعه استان دارند، استفاده از ابزار فناوری اطلاعات یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت ها و توانمندی‌های خوب استان است، گفت: ما در ساختاری اداری کشور متأسفانه از پیشرفتهای بزرگ فناوری اطلاعات استفاده لازم را نمی‌کنیم و در این حوزه از قابلیتها و ظرفیتهای خودمان عقب‌مانده‌ایم، لذا استفاده بیشتر و مؤثرتر از ابزار فناوری اطلاعات در کارهای داخلی ادارات، خدمات بین دستگاهی و در نهایت ارائه خدمات دولتی به مردم، موجب افزایش شتاب توسعه استان خواهد شد.

معاون استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت و اهمیت استفاده صحیح از منابع انسانی و تجربه و توان نیروهای کیفی و فعال هر مجموعه، با توجه به انگیزه و علاقمندی کارکنان، اظهار داشت: استفاده از نیروها در پست‌های غیرتخصصی آنها، انتصاب بر اساس توصیه و سفارش و یا مغایر با علاقه‌مندی شخصی افراد باعث شده تا برخی از همکاران امکان عرضه تمامی توانمندی‌هایشان را نداشته باشند، بنابراین بررسی دقیق و کامل تمامی درخواست‌های جابه‌جایی نیروی انسانی و توانمندی‌های همه همکاران در استانداری و فرمانداری‌ها و جابه‌جایی بهینه نیروها بر اساس نیاز همه واحدها و برای ارتقاء کیفیت خدمات کل مجموعه، جزو اولین برنامه‌های کاری این معاونت قرار گرفته و در سطح استان نیز تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت شورای اداری و سایر کارگروه‌های مربوطه، برنامه‌های توسعه ای مشابهی طراحی و اجرا شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

صدور 2هشدار نارنجی در زنجان

مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی این استان قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز در حالت هشدار نارنجی قرار می‌گیرد.

منتشر شده

در

توسط

صدور 2هشدار نارنجی توسط هواشناسی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا رحمن‌نیا از صدور ۲ هشدار هواشناسی در استان زنجان خبر داد و اظهار داشت: هشدارهای زرد و نارنجی ۳۲ و ۳۳ به منظور انجام اقدامات ضروری به دلیل احتمال خسارت‌های گسترده در سطح استان صادر شد.

وی افزود: بر اساس هشدار شماره ۳۲، بارش برف و باران همراه با رگبار باران و برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق در مناطق کم‌ارتفاع به ویژه در شهرستان طارم پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: اثر این مخاطره در شهرستان‌های ابهر، ماهنشان، طارم، خدابنده، ایجرود، خرم‌دره، زنجان، و سلطانیه موجب لغزندگی معابر و اختلال در تردد است.

رحمن‌نیا با اشاره به هشدار شماره ۳۳ هواشناسی استان زنجان، تصریح کرد: این هشدار  به منظور اقدام ضروری و احتمال خسارت‌های گسترده و زیاد از قبل از ظهر امروز (۳۰ دی) تا پایان همین روز صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان یادآور شد: وزش باد شدید تا شدید، وقوع کولاک در همه مناطق استان و احتمال سقوط بهمن از مخاطرات ایت هشدار بوده و احتمال انسداد مسیرهای کوهستانی شهری وروستایی، سقوط بهمن، کاهش دید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.

وی عنوان کرد: توصیه می‌شود هموطنان از ترددهای غیرضروری در جاده‌های استان پرهیز و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی زمستانی، پوشش گرم همراه داشته باشند و آمادگی برای برف‌روبی و بازگشایی معابر را داشته باشند.

این مسئول از هموطنان خواست از صعودهای کوهنوردی، توقف در زیر درختان خشکیده، تاسیسات مرتفع شهری و ساختمان‌های نیمه‌تمام خودداری کنند.

رحمن‌نیا تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد و سجاس با منفی ۲۳ درجه سردترین و چورزق هم با ۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین بود.

ادامه مطلب

اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های هلال احمر از شهرستان های طارم و زنجان در عملیاتی سخت و نفس گیر برای 250 خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.

منتشر شده

در

توسط

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع کولاک شدید در جاده زنجان – طارم نخستین تیم عملیاتی هلال احمر از شهرستان طارم در ساعت 14 ظهر روز گذشته جهت امدادرسانی به خودروهای گرفتار در این مسیر اعزام شدند.

وی تاکید کرد: با شدت گرفتن کولاک و گرفتار شدن شمار زیادی از خودروها در کولاک برف 2 تیم عملیاتی دیگر از هلال احمر طارم و 9 تیم نیز از شهرستان زنجان جهت امداد رسانی به جاده شریانی زنجان – طارم اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این خودروها با 300 سرنشین در این شرایط جوی سخت گرفتار شده بودند که 12 تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به بستن زنجیر چرخ، رهاسازی به خودروها کردند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای این تعداد در راه ماندگان خرما، نان و بیسکویت توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعدادی از امدادگران هلال احمر جهت اسکان اضطراری اقدام به انتقال سرنشینان با آمبولانس به قهوه خانه بادامستان می کردند و تیم های دیگری نیز اقدام به بستن زنجیر چرخ و رهاسازی خودروها می کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعدادی از امداگران نیز سرنشینان را به سه راهی طارم منتقل سپس از طریق مینی بوس های هلال احمر به حسینیه اعظم زنجان هدایت و اسکان اضطراری یافتند.

موسوی یادآوری کرد: تعدادی دیگری از سرنشین این خودروهای گرفتار را نیز در قهوه خانه گردنه بادامستان اسکان دادیم.

وی ادامه داد: عملیات امدادرسانی تیم های هلال احمر در این مسیر ارتباطی از ساعت 14 ظهر روز چهارشنبه/29 دی/ تا ساعت 2 بامداد امروز ادامه داشت که پس از 12 ساعت به پایان رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها با هماهنگی های انجام شده سپاه انصارالمهدی(عج) استان نیز 12 دستگاه خودروی کمک دار برای انتقال درراه ماندگان به حسینیه اعظم به کمک هلال احمر آمدند.

موسوی ادامه داد: با هماهنگی مدیریت بحران استانداری زنجان نفربرهای تیپ 216 زرهی زنجان آماده باش شدند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها برای امدارسانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه فوریت های پزشکی در جاده زنجان – طارم پایگاه فعالی دارد این تیم ها نیز خدمات درمانی و مراقبت از زنان باردار، افراد سالخورده و کودکان را انجام دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این عملیات های سخت و نفس گیر با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نیروی انتظامی و پلیس راه استان انجام شد.

گفتنی است عملیات امدادرسانی و انتقال سرنشینان گرفتار در برف و کولاک جاده شریانی زنجان – طارم با حضور و مدیریت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مسیر ارتباطی انجام شد.

 

ادامه مطلب

برترین ها