اقتصاد

ارزش صادراتی کالاهای زنجان به عراق در 9 ماه گذشته 48 درصد رشد داشته است

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر لزوم شفاف سازی امور سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی که نیاز به جذب سرمایه‌گذار دارند، گفت: با وجود همه مشکلات فعالان اقتصادی در امور صادرات به ویژه با کشور عراق فعال هستند و با وجود همه معضلات ارزش صادراتی کالاهای زنجان به عراق در 9 ماه گذشته از سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 48 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی یگانه‌فرد در نشست تخصصی معاون وزیر با فعالان اقتصادی استان زنجان با تاکید بر اینکه حوزه تجارت خارجی به درستی مدیریت نمی‌شود، اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز به ویژه در سه ماه اخیر، کمر تولید را خم کرده و هیچ مقام و مسئولی هم خود را موظف به پاسخگویی و توضیح نیست و این حالی است که فعالان اقتصادی همواره همراه دولتمردان بوده‌اند و ما هم امیدواریم آن‌ها هم ما را امین و محرم بدانند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: ما از فرصت‌های ایجاد شده ناشی از این تحریم‌ها هم استفاده نکردیم.

وی به تهیه گزارشی از تجارت استان زنجان اشاره و تصریح کرد: در این گزارش مسائل و مشکلات احصا و راه‌کارهای بهبود و تسهیل امور ارائه شده است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه فعالان اقتصادی از 9 کشور در 19 طرح تولیدی در استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند، افزود: بروز مشکل برای یک واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری خارجی، معضلات عدیده‌ای را برای سایر طرح‌ها ایجاد می‌کند.

یگانه‌فرد همچنین به اخذ مجوز راه‌اندازی مرکز تجاری زنجان در کربلا اشاره و تصریح کرد: راه‌اندازی این مرکز نیازمند همکاری وزارتخانه است چرا که این مهم با معضلات حقوقی مواجه شده است، ضمن اینکه لازم است دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه هم در زنجان راه‌اندازی شود.

وی با تاکید بر لزوم شفاف سازی امور سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی که نیاز به جذب سرمایه‌گذار دارند، ادامه داد: با وجود همه مشکلات فعالان اقتصادی در امور صادرات به ویژه با کشور عراق فعال هستند و با وجود همه معضلات ارزش صادراتی کالاهای زنجان به عراق در 9 ماه گذشته از سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 48 درصد رشد داشته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا