اجتماعی

ارائه رویکرد انگیزشی برای آحاد مردم بدون فیلتر صورت گیرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی با حضور در جمعیت هلال احمر استان زنجان به مناسبت هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر ضمن تبریک این هفته اظهار داشت: هلال احمر برای امدادرسانی سریع در کنار بحرانهاست و با لباسی که بر تن دارند آرامشی را به لحاظ روانی و امدادرسانی ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه مردمی بودن مهمترین ویژگی هلال احمر است، یادآوری کرد: این نهاد همیشه در کنار مردم قرار دارد در طول سالها شاهدیم خدمات ویژه ای را علاوه بر امدادی، در حوزه های درمانی و دروخانه به هموطنان ارائه داده که این مهم زبانزد همگان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: جمعیت هلال احمر شرایط مساعدی به لحاظ برخورداری از امکانات برای عموم جامعه و حتی خانواده های کم برخوردار ایجاد می کند.

رفیعی تاکید کرد: مرکز جامع توانبخشی هلال احمر استان زنجان در سطح منطقه و حتی کشور نمونه بوده و مردم استان ذهنیت خوبی نسبت به مجموعه خدمات هلال احمر دارند و نقطه امیدی برای بیشتر هموطنان است تا از خدمات و ظرفیت های این مجموعه استفاده کنند.

وی افزود: نگاه عمومی به جمعیت هلال احمر در صلیب سرخ وجود دارد چرا که خدمات و مجموعه وظایف آن تعریف شده در حال انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: ما افتخار می کنیم با توجه به آموزه های دینی، مجموعه عقاید و اعتقاداتی که داریم موجب می شود وظایف را با رویکرد ارزشی دنبال کنیم.

رفیعی ادامه داد: مدیران مجموعه هلال احمر وظایف را با رویکرد انگیزشی برای آحاد مردم بدون فیلتر ارائه دهند چرا که نوعدوستی، امدادرسانی و خدمت به هموطنان در آموزه های دینی تاکید شده و این مهم کار مقدسی است اگر با نیت خیر انجام شود.

وی افزود: این انگیزه نوعدوستی شاید نیت خیلی از جوانانی است که با مجموعه هلال احمر همکاری دارند در کنار این مهم وقتی این مباحث را مطرح کنیم در دنیا الگو خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: در مهار و پیشگیری از بیماری کرونا طرح های شهید حاج قاسم سلیمانی در دنیا زبانزد شد که جمهوری اسلامی به سرعت توانست بیماری یابی کرده و آن را ریشه کن کند.

رفیعی یادآوری کرد: مسائل قرنطینه و مهار این بیماری با نیت خیرخواهی با مشارکت همه مجموعه ها از جمله هلال احمر محقق شد.

وی با بیان اینکه فعالیت در جمعیت هلال احمر در انحصار وقت و زمان نیست، تصریح کرد: به حتم با نیت خدمت و با توجه بیشتری به موضوعات انگیزشی ظرفیت های بیشتری را بکارگیری کرده تا توسعه بیشتری را شاهد باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: همه ساز و کارهای اداری بر این است که موجب رضایت هموطنان باشد و آرامش را برای مردم ایجاد کنیم تا نگرانی و دغدغه ای نداشته باشند.

رفیعی با بیان اینکه مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر زنجان باید سرپا نگهداشته شود، ادامه داد: به لحاظ نیروی انسانی و بازنشستگی ممکن است دچار فراز و نشیب شود که این موارد مهم است و در صورت نیاز به حمایت ها و پیگیری های ویژه می توانیم با پیشنهاد هلال احمر مشکلات را مرتفع کنیم..

وی با تاکید بر اینکه داروخانه هلال احمر همیشه مرکز امید مردم بوده است، گفت: در بیشتر استان ها اینگونه بوده و در زنجان نیز داروخانه هلال احمر در خدمت مردم بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: انتظار عموم مردم بر ارتقاء خدمت این بخش است و امداد و نجات که مهمترین و شاخص ترین فعالیت هلال احمر است.

رفیعی اظهار داشت: باید نیروهایی آماده، آموزش دیده و سازماندهی شده که به موقع و به صورت واکنش سریع بتوانند در حوادث آماده شود و این مهم از طریق آموزش و مانورها محقق می شود.

وی با بیان اینکه انتظار زیادی از جمعیت هلال احمر وجود دارد، افزود: به حتم تجهیزات و امکانات همتراز با انتظارات مردم نیست اما سطح آمادگی بویژه سازماندهی و فراخوان مانورها باید برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: آموزش هایی که هلال احمر برای عموم مردم ارائه می دهد موجب آمادگی در برابر مخاطرات و حوادث می شود.

رفیعی یادآوری کرد: خدمات جمعیت هلال احمر استان زنجان در حوادث و بلایا، اسکان اضطراری و امدادرسانی های مختلف قابل تقدیر و تشکر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان و هیئت همراه به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر و یکصدمین سال تاسیس جمعیت هلال احمر با مدیرعامل مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان زنجان دیدار و گفتگو کردند.

گفتنی است در این دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان فعالیت های این مجموعه را تشریح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا