اجتماعی

ارائه آموزش هلال احمر به 2500زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان در سطح شهرها، روستاها، دستگاه های اجرایی، مراکز نظامی و انتظامی از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: سه ماهه نخست سالجاری 152 دوره آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات، کمک های اولیه و آموزش های تخصصی به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان به تعدا در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شده و این روند همچنان با قوت بیشتری ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره های آموزشی با استفاده از ظرفیت فضای شاد برای دانش آموزان و فضای مجازی برای کارکنان شرکت های استان، اعضای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان و اعضای خانه های هلال ارائه شده است.

موسوی با بیان اینکه این استان بیش از 200 خانه هلال دارد، اضافه کرد: 563 نفر از اعضای این خانه ها از آموزش های مورد نیاز هلال احمر بهره مند شده اند.

وی تاکید کرد: فراگیران پس از گذراندن این دوره ها به آموزش کمک های اولیه 22 ساعته و آموزش همگانی هشت ساعته هدایت می شوند تا از آموزش های تخصصی نیز بهره مند شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیران آموزش همگانی و کمک های اولیه در خانه های هلال اعضا در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در سطح شهرها، محلات، روستاها و ادارات هستند.

به گفته وی، هدف از ارائه این آموزش ها ارتقای فرهنگ خود امدادی و ترویج فعالیت های آموزشی برای مخاطبان است.

موسوی با بیان اینکه برای همه این فراگیران گواهینامه می شود، یادآوری کرد: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرم دره، ایجرود و ماهنشان در حال برگزاری و با قوت بیشتری نسبت به گذشته ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان برای بهره مندی از آموزش های هلال احمر می توانند با مراجعه به خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها، محلات، مساجد، ادارات، دهیاری ها ثبت نام کرده و از آموزش ها بهره مند شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاوه بر این علاقمندان به فراگیری آموزش های هلال احمر می توانند با مراجعه به واحد آموزش شعب هلال احمر در شهرستان ها ثبت نام کرده و وارد دوره های آموزشی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا