با ما همراه باشید

اجتماعی

ادامه بارش های متناوب تا فردا در زنجان

ایستگاه ارمغانه با ۱۱ و نیم میلی متر، بیشترین بارش را در استان ثبت کرده ؛ در زنجان، میزان بارش ۴ و نیم میلی متر بوده است.

منتشر شده

در

ادامه بارش های متناوب تا فردا در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کارشناس اداره‌ی کل هواشناسی استان زنجان اظهار داشت :هوای اغلب مناطق استان امروز، قسمتی ابری تا ابری ست.

سلطانی افزود: بارش‌هایی که از دیروز به صورت پراکنده آغاز شده ، تا فردا صبح در استان ادامه دارد.

وی تصریح کرد:به لحاظ دمایی هم به علت پوشش ابر حداقل دما در استان روند افزایشی داشته است و تا پایان هفته شاهد کاهش دما نخواهیم بود.

کارشناس هواشناسی گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ارمغانخانه با ۶ و آب بر با ۲۵ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین ایستگاه‌های استان زنجان بودند.

سلطانی دمای فعلی زنجان را ۸ در جه بالای صفر اعلام کرد که نسبت به دیروز در همین ساعت ۳ درجه گرم‌تر شده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

قداست جامعه پزشکی باید حفظ شود

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان با تاکید بر اینکه خطا و استثنا در هر حرفه‌ای است و منکر برخی استثنائات نیستیم، گفت: قداست جامعه پزشکی باید حفظ شود چرا که با وجود اینکه تعرفه‌ها اصلاح نشده اما اخلالی هم در ارائه خدمات به وجود نیامده است.

منتشر شده

در

توسط

قداست جامعه پزشکی باید حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان نظام پزشکی، یک سازمان مستقل دارای شخصیت حقوقی و به عنوان بزرگترین نهاد صنفی و علمی با نیم قرن سابقه، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ساختار جدید و از ارکان و بازوهای اصلی نظام سلامت است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد خدمات بستری بیماران در مراکز و بیمارستان‌های دولتی ارائه می‌شود، افزود ۸۰ درصد از خدمات سرپایی در مطب‌های و مراکز درمانی غیردولتی ارائه می‌شود ضمن اینکه مردم نزدیک به 80 درحدمات مورد نیاز دارویی خود را هم بخش غیردولتی دریافت می‌کنند.

وی با تشریح عملکرد این سازمان طی ۱۰۰ روز گذشته تصریح کرد: نظام پزشکی در مدت زمان مدنظر ضمن ارائه خدمات تخصصی با حضور در جلسات مختلف و دیدار با مسؤولین در تلاش برای عمل به وظایف اجتماعی خود نیز بوده است.

محرمی با بیان اینکه سازمان با همراهی مسؤولان مربوطه در آستانه عقد قرارداد با یک شرکت تخصصی برای جمع‌آوری و امحای زباله‌های عفونی از همه مراکز درمانی و مطب‌ها است، گفت با انعقاد این قرارداد جمع‌آوری و امحای این زباله‌ها به شکل تخصصی‌تری انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان پس از تعریف و بیان اهداف و وظایف سازمان نظام پزشکی به بیان عملکرد دوره هشتم سازمان نظام پزشکی استان زنجان در دوره هشتم طی 100 روز اخیر پرداخت و گفت: دیدارها و جلسات مختلفی طی 100 روز گذشته به مناسبت‌های مختلف در حوزه سلامت جسم، روح و روان، بهداشت و امنیت برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با بیمه‌های پایه در خصوص نسخ الکترونیک اظهار داشت: مسئولان بیمه‌های پایه، قول مساعد دادند که مشکلات فرآیندی مربوطه و بسترهای نسخه‌نویسی الکترونیکی را با اولویت حل کنند.

محرمی با بیان اینکه عضویت سازمان نظام پزشکی در برخی کارگروه‌های استانی، احساس می‌شد که این مهم درخواست شده و نظام پزشکی باید به عنوان عضو در برخی کارگروه‌ها از جمله ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا حضور داشته باشد، خاطرنشان کرد: فضای ساختمان ستاد مرکزی سازمان نیز محدود است و قصد احداث ساختمان جدید برای ستاد مرکزی در کنار ساختمان انجمن خیریه مهرانه داریم که جلسات مختلفی با مهندسین طراحی و معماری در این رابطه برگزار شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان با بیان اینکه منکر اتفاقات و استثنائات و تخلفات نیستیم، گفت: هرگونه تخلفی که در جامعه پزشکی رخ می‌دهد حتماً باید رسیدگی شود اما نیاز به کارِ کارشناسی دارد و اگر اتفاقی برای بیمار بیفتد، نیاز به مستندات داریم که به‌صورت کارشناسی، مورد رسیدگی قرار گیرد.

محرمی تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص شاغل در استان زنجان را ۲۸۰ نفر اعلام کرد و گفت: این استان ۴۵۶ پزشک دارای دکترای پزشکی عمومی، ۱۶۱ دندان‌پزشک، ۱۴۰ داروساز و ۵۱۰ شاغل در حرف وابسته مانند مامایی کار درمانی شنوایی سنجی و … هم دارد.

رئیس نظام پزشکی استان زنجان با بیان اینکه الزامی برای پرداخت تعرفه اعلامی توسط مردم وجود ندارد، افزود: همه اعتراض ما به شورای عالی بیمه بیمه است که از پنج عضو آن چهار نفر خدمات گیرنده و فقط یک نفر خدمات دهنده است.

وی از ورود معاونت درمان وزارتخانه به موضوع کارت خوان در مطب‌های پزشکان اشاره و تاکید کرد: پزشکان از نجیب‌ترین اصناف در پرداخت مالیات هستند.

محرمی به مشکل مطرح شده در مورد صدور نسخه الکترونیکی اشاره و تاکید کرد: در جلساتی که برگزار شده ۴۲ بند از مشکلات موجود در مورد صدور نسخ الکترونیکی احصا و ارائه شده است که همکاران بیمه پاسخگوی همه این مشکلات نیستند به طوری که حتی درخواست تعدیل اجرای 6 ماهه این طرح هم ارائه شده است.

محرمی در خصوص دفع پسماند مراکز درمانی خاطرنشان کرد: پسماندها به‌صورت افسارگسیخته و نامنظم بود که چندین جلسه برگزار شده که این هفته نهایی می‌شود تا پسماندها به‌صورت سالم و بی‌خطرسازی دفع شود.

وی افزود: در حال حاضر عمده پسماندها به‌صورت صحیح و بی‌خطرسازی‌شده، دفع می‌شوند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان در خصوص مناسب‌سازی مطب‌ها گفت: مناسب‌سازی، اتفاقی است که در سال‌های گذشته افتاده و ما را با چالش مواجه کرده است.

وی اظهار داشت: الان مناسب‌سازی در احداث ساختمان‌های جدید به‌خصوص در مراکز پرتردد، رعایت می‌شود و در این زمینه کوتاه نمی‌آییم اما اتفاقی که در سال‌های گذشته افتاده، دست ما را بسته است.

محرمی با بیان اینکه مناسب‌سازی، مشکل جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی نبوده و مشکل کلان فضاسازی شهری است، خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی با شورای اسلامی شهر، مقرر شده که قسمتی از شهر زنجان به‌صورت شهر یا دهکده سلامت باشد تا از بافت مرکزی و سنتی شهر، جدا شویم.

ادامه مطلب

اجتماعی

انجام 12 هزار غربالگری پیشگیری از معلولیت در بهزیستی زنجان

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۲ هزار مورد غربالگری های ژنتیک، بینایی و شنوایی و مداخله به هنگام، توسط بهزیستی صورت گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

انجام 12 هزار غربالگری پیشگیری از معلولیت در بهزیستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رزاق منافی اظهار داشت: در این میان بیش از ۹ هزار ۵۰۰ نفر  از کودکان ۳ تا ۶ سال در مناطق شهری و روستایی غربالگری بینایی، حدود یک هزار و ۸۰۰کودک زیر یک سال غربالگری شنوایی و ۳۶۰ خانواده تحت پوشش بهزیستی به صورت رایگان غربالگری ژنتیک شده اند.

وی اظهار داشت: طرح غربالگری بینایی (تنبلی چشم) کودکان سه تا ۶ سال نیزبا رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در ۳ درمانگاه مرکز بهداشت و  ۱۶ مرکز مثبت زندگی اجرا می شود و تاکنون ۲۹۰ کودک به سطح دو معاینات (اپتومتریست) ارجاع شده اند.

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳ مرکز شنوایی سنجی با استفاده از دستگاه های AABR,OAE  و یک مرکز شنوایی سنجی تشخیصی در غربالگری شنوایی نوزادان فعالیت دارند و ۴۶۴ نوزاد به مرحله AABR  ارجاع شده اند و ۵ نفر نیز به مرحله تشخیصی ارجاع داده شده اند که در صورت لزوم با اقدامات طبی و توانبخشی، تحت درمان و بازتوانی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه غربالگری ژنتیک در یک مرکز دولتی و یک مرکز غیردولتی در شهرستان زنجان صورت می‌پذیرد، افزود: مشاوره‌های ژنتیک بهزیستی برای قبل از ازدواج، پیش از بارداری و حین بارداری است. همچنین در مواردی برنامه‌های غربالگری ژنتیک برای خانواده‌های با ریسک بالا از نظر بیماری‌های ژنتیکی صورت می‌گیرد که در آن، احتمال تولد نوزاد دارای معلولیت سنجیده می‌شود.

منافی با بیان اینکه علاوه بر مشاوره‌های ژنتیک، کمک هزینه لازم برای انجام این آزمایشات که پر هزینه هستند به خانواده‌های نیازمند پرداخت می شود، ادامه داد:  از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۰ پرونده ژنتیک در شهرستان زنجان تشکیل شده است و برای ۳۲ زوج نیز ۱۳۰ میلیون تومان کمک هزینه انجام آزمایشات غربالگری پرداخت شده است.

وی یاد آورشد: به خانواده‌هایی که سن ازدواج در آنها بالا رفته، زنانی که بیش از ۳۵ سال سن دارند و خانواده‌هایی که تولد فرزند معلول در آنها بیشتر است، مشاوره‌های ژنتیک ارائه می‌شود؛ ما با انجام مشاوره و آزمایشات ژنتیک به این خانواده‌ها کمک می‌کنیم و اطمینان خاطر می‌دهیم که فرزند شما سلامت خواهد بود تا آنها برای فرزندآوری انگیزه پیدا کنند

وی با تاکید بر اینکه تولد نوزادان معلول، علاوه بر بار اقتصادی بر خانواده و جامعه، منجر به فشارهای عاطفی بر خانواده می شود، گفت: خانواده های بسیاری داریم که تولد نوزاد معلول، به جدایی والدین منتهی شده و شالوده خانواده از هم پاشیده است و یا تمایل به فرزندآوری به دلیل ترس از معلولیت، از بین رفته است.

ادامه مطلب

اجتماعی

استاندارد سازی بیش از65درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه زنجان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان ​با اشاره به هدف پیشبرد تأمین ایمنی شهروندان از استانداردسازی بیش از 65درصد از جایگاه‌های عرضه سوخت پاک (سی‌ان‌جی)، خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

استاندارد سازی بیش از65درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی  اظهار داشت: بر اساس آخرین مراجعات و اطلاعات بازرسی ادواری از جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی در خصوص همکاری و تعامل همه جانبه با سازمان ملی استاندارد، منطقه زنجان جزء یکی از مناطق پیشتاز در این امر مهم است.

حبیبی  افزود: بازرسی ادواری جایگاه‌های سی‌ان‌جی بر اساس دستورالعمل و روش‌های اجرایی‌، شامل بازرسی فنی کلیه تجهیزات جایگاه‌های سی‌ان‌جی از جمله بازرسی مجموعه میترینگ، کمپرسور (سامانه فشرده‌سازی)، دیسپنسر (سامانه توزیع‌کننده)، تابلوهای برق، حریم‌های ایمنی و مخازن ذخیره گاز طبیعی فشرده مطابق با استانداردهای موجود، با نظارت اداره استاندارد به صورت سالانه انجام می‌شود.

مدیر منطقه ازنجان  اظهار داشت: با توجه به افزایش خودروهای دوگانه‌سوز و نیاز به توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی در این استان، تعداد 40 جایگاه عرضه سی‌ان‌جی مشغول ارائه خدمات به شهروندان بوده که از این تعداد، 16 باب تک منظوره و 24باب دو منظوره هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و بازگشایی مدارس، روزانه بطور میانگین 500 هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در زنجان  مصرف می‌شود.

ادامه مطلب

برترین ها