ورزش

اختصاص 10 درصد بودجه هیأت‌های بومی محلی به استان‌ها

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی با بیان اینکه 2 میلیارد و 900 میلیون تومان واریزی 1401 دولت به فدراسیون بوده است، گفت: 10 درصد این مبلغ باید بین هیات‌های 32 استان تقسیم می‌شد که بسیار پایین است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجمع سالیانه و عمومی هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با حضور امیری خراسانی رئیس فدراسیون برگزار شد.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در این مجمع با بیان اینکه 2میلیارد و900 میلیون تومان واریزی 1401 دولت به فدراسیون بوده است که 10 درصد آن باید بین هیات های 32 استان تقسیم می شد و مبلغ بسیار کمی واریز فدراسیون به هیات ها بوده است تصریح کرد: این حمایت ها در سال آینده حداقل 10 برابر خواهد شد و امیدواریم اتفاقات خوبی بیافتد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های این فدراسیون به صورت جشنواره ای اظهار داشت: باید تمامی بازی ها به صورت مسابقه ای و حرفه ای برگزار شود تا برای نسل جوان لذت بخش و جذاب باشد و به صورت تخصصی تر کار شود.

امیری خراسانی گفت:امروز فدراسیون با توجه به شرایط موجود مکلف به درآمدزایی شده است و باید با طراحی روش های جدید جذب سرمایه کند و هیات های شهرستانی نیز باید در این مسیر همراهی کنند.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با تاکید بر اهمیت مستند سازی فعالیت ها و جذب های انجام شده اظهار داشت: کلیه موارد مربوط به جذب هایی که از خیرین، خودیاری ها، دهیاری ها و هزینه کرد های هیات وجود دارد باید مکتوب و مستند ثبت شده ارائه گردد تا زمینه حمایت های بیشتر فراهم شود.

وی در پایان با بیان اینکه فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی یکی از اعضای ستاد ملی جام پرچم است که هماهنگ کننده و متولی اجراست و تصمیم گیر اصلی نیست از رایزنی ها با بانک صادرات برای حمایت مالی برای لباس های جام پرچم خبر داد و ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح هایی مثل جام پرچم با هیاهو و جنب و جوشی که در جوانان روستایی ایجاد می کند و با ایجاد شور و نشاط اجتماعی مشوق جوانان برای گرایش به سمت ورزش باشد و از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا