اجتماعی

احداث 5 پروژه بزرگ راه و شهرسازی در زنجان

مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان زنجان در دست احداث بودن ۵ پروژه بزرگ در استان اشاره و تصریح کرد: کریدورهای شمال به جنوب، کمربندی شمالی زنجان، احداث شهر جدید قیدار، الحاق محدوده آبادسازان برای احداث واحدهای مسکونی مربوط به نهضت ملی و در نهایت الحاق محدوده اراضی گرده‌داغ پنج پروژه بزرگ در دست احداث هستند که کمک شایان توجهی به توسعه استان خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در آیین تکریم خود و تودیع اصغر اسماعیلی به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: بر اساس شاخص‌های تعریف شده بین‌المللی نیروی انسانی چابک بیشترین عملکرد را در دستگاه‌های دولتی البته با تاکید بر برون سپاری امور دارد.

وی با اشاره به برنامه احداث 4 میلیون مسکن توسط دولت مستقر متقارن با قانون جهش مسکن بود، تصریح کرد: قوانین ابلاغی برای نهضت ملی مسکن نواقص قانون جهش مسکن را پوشش داده از این رو برخلاف انتقادات وارد شده به این قانون دولت به عنوان سیاست‌گذاری که اشرافیت به امور دارد می‌تواند به تامین مسکن بخشی از مردم که توان خانه دار شدن را ندارد وارد شده و به تسهیل امور کمک کند.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان زنجان تعداد نیروهای همکار در این اداره کل را در حال حاضر حدود 152نفر اعلام کرد و گفت: باید متوجه بود که هزینه هر نیروی انسانی در دستگاه دولتی 150میلیون تومان است در حالی که با همین 150میلیون تومان می‌توان یک اشتغال دائم خارج از سیستم دولت ایجاد کرد که مزایای آن به مراتب بیشتر خواهد داشت.

بیات‌منش با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در حال حاضر 28هزار واحد مسکن در استان زنجان در مراحل مختلف ساخت قرار دارند، گفت: اگر امور مدیریت شود می‌توان با افزایش 7 هزار واحدی به واحدهای مسکونی در دست احداث تکلیف 35 هزار واحدی احداث مسکن در دولت مستقر را طی سه سال آینده محقق کرد.

وی در دست احداث بودن 5 پروژه بزرگ در استان اشاره و تصریح کرد: کریدورهای شمال به جنوب، کمربندی شمالی زنجان، احداث شهر جدید قیدار، الحاق محدوده آبادسازان برای احداث واحدهای مسکونی مربوط به نهضت ملی و در نهایت الحاق محدوده اراضی گرده‌داغ پنج پروژه بزرگ در دست احداث هستند که کمک شایان توجهی به توسعه استان خواهند کرد.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان زنجان با تاکید بر بالا بودن تراکم در شهر زنجان نسبت به دیگر مراکز استانی بر لزوم الحاق محدوده آبادسازان به شهر زنجان تاکید کرد و گفت: الحاق محدوده اراضی گرده‌داغ هم با توجه به نیاز پروژه‌های در دست احداث به منابع می‌تواند راهکار حل مشکلات اعتباری این پروژه‌ها باشد.

بیات‌منش با تقدیر از نیروهای شاغل در اداره کل راه و شهرسازی به عنوان نیروهای متخصص و آماده کار گفت: 6هزار عضو نظام مهندسی هم در پیشبرد طرح نهضت ملی استان زنجان موثر و در واقع بازوی اجرایی این اداره‌کل هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا