با ما همراه باشید

اجتماعی

احداث سدخاکی علاوه بر کنترل سیلاب ها به احیاء آب های زیرزمینی کمک می کند

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه احیاء آب های زیرزمینی از دیگر پروژه های استان است، گفت: از طریق ساخت سد خاکی علاوه بر کنترل سیلاب ها به احیاء آب های زیرزمینی هم کمک می شود.

منتشر شده

در

احداث سدخاکی علاوه بر کنترل سیلاب ها به احیاء آب های زیرزمینی کمک می کند
پروژه آبخیزداری چهر آباد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به دلیل کم آبی و خشکسالی موجود که تهدیدی برای کشور است؛ توسعه در بخش های مختلف تحت الشعاع قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های جنگل، مراتع و آبخیزداری کشور و ادارات کل منابع طبیعی در استان تلاش می‌کنند تا با اجرای پروژه‌های آبخیزداری تهدیدات احتمالی از حواث را مدیریت کنند تصریح کرد: طبیعت قابل کنترل و پیش‌بینی نیست اما می‌توانیم اثرات مخرب آن را تا حدودی کاهش دهیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خاطر نشان کرد :ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در کل کشور با اجرای پروژه های آبخوانداری و ساخت سد خاکی، تهدیدات طبیعی را مدیریت می کنند و طبیعت فراتر از پیش بینی انسان است ولی می توان این اثرات مخرب را با ساخت سازه های خاکی کمتر کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بر اساس اولویت‌هایی که در کل استان داشتیم پروژه را آغاز کردیم در این میان مدیریت سیلاب‌های شهری موضوع مهمی بود که در شهر آب‌بر و شمال شهر زنجان در روستای دواسب و پایین کوه به کنترل سیلاب دست یافتیم. عنوان کرد:در سه سال گذشته اعتباراتی از صندوق توسعه ملی برای پروژه های آبخیزداری استان کسب شده است.

آقاجانلو تصریح کرد: پروژه آبخوانداری در روستای چهرآباد نیز یکی از پروژه های کنترل سیلاب در این منطقه است و این پروژه ها علاوه بر تغذیه آب های زیرزمینی به توسعه باغات در روستاها نیز کمک می کند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان افزود: مطالعات آبخیزداری این حوزه در سال‌های 89 و 90 حول چندین محور از جمله وضعیت فیزیوگرافی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: مساحت حوزه حدود 11 هزار هکتار شامل روستاهای چهرآباد، نصیرآباد، حسین‌آباد، قاضی‌کندی، سنگبین، اوزج و قالیچه‌بلاغ می‌باشد که همه روستا‌ها در بالادست حوزه هستند و خروجی حوزه، روستای چهرآباد است.

وی در ادامه با بیان اینکه ارتفاع کل سد از کف آبراهه از 10 تا 11 متر، حجم مخزن حدود 450 هزار متر مکعب، و حجم عملیات خاکی پی 30 هزار متر مکعب می‌باشد ، تصریح کرد: اعتبار کل پروژه 14 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان هدف کلی این طرح کنترل سیلاب وارده به روستا و باغ‌های حاشیه آن، پایدارسازی، تقویت و توسعه منابع آب شرب و زراعی پایین دست روستا می‌باشد ،تصریح کرد: این پروژه در هفته دولت امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و بعد از پایان پروژه امیدواریم سالانه 2.5 میلیون متر مکعب از روان‌آب‌ها و سیلاب‌ها تغذیه شوند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها