اقتصاد

اجرای عدالت اقتصادی مهمترین پارامتر سند راهبردی بخش صنعت و معدن

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: یکی از مهمترین پارامترهای مدنظر در سند راهبردی بخش صنعت و معدن ، بحث عدالت اقتصادی است که از طریق مردمی کردن اقتصاد محقق می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید گلشنی منفرد در جلسه شورای اداری شهرستان ابهر اظهار داشت : با تدوین سند راهبردی اهداف و مسیر ما مشخص می گردد و می توان تعیین کرد طی چه مدت به چه رشد اقتصادی دست خواهیم یافت.

وی افزود: این سند تا پایان دی ماه سال جاری تدوین و آماده خواهد شد و برای اطمینان از ضمانت اجرایی و دستیابی به اهداف آن ، در قالب تفاهم نامه ای با استاندار به امضا خواهد رسید تا امکان پایش آن وجود داشته باشد.

این مقام مسئول یادآور شد : مهمترین پارامتر در این سند بحث عدالت اقتصادی است که صرفاٌ از طریق مردمی کردن اقتصاد محقق می شود .

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد: هر جا که مردم در صحنه حضور داشتند همواره پیروز بودیم همچون حماسه 9 دی ، انقلاب و جنگ تحمیلی و اکنون در حوزه اقتصاد هم همین طور خواهد بود.

وی افزود : برای مردمی کردن اقتصاد بدنبال مصادیقی از قبیل حذف انحصاری بودن حضور افراد خاص در هیات های تجاری و بازرگانی هستیم.

گلشنی اقتصادهای خوشه ای از جمله خوشه فرش ، خوشه کفش و خوشه دوزندگی را یکی دیگر از پارامترهای مردمی کردن اقتصاد و عدالت اقتصادی دانست و تصریح کرد : با توجه به اینکه 40 درصد از رشد اقتصادی پیش بینی شده برای سازمان های پیشران اقتصادی باید از طریق بهره وری اتفاق افتد ، در این راستا صرفا بدنبال جذب سرمایه نیستیم و این امر در خصوص خوشه ها نیز صدق می کند .

این مقام مسئول ادامه داد: در جهت اجرای عدالت اقتصادی باید تسهیلات را به سمتی سوق دهیم که در آن ها فقر اقتصادی و یا فقر سرمایه گذاری داریم و تسهیلات تنها به چند شرکت بزرگ اختصاص پیدا نکند.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان خاطر نشان ساخت : باید سمت و سوی تسهیلات دولتی و توجه مان طی یک آمایش سرزمینی به نواحی و مناطقی باشد که به پیشرفت چند برابری نیاز دارد ، اما این موضوع مانع و عامل کند شدن سرعت توسعه صنعتی در شهرستان های صنعتی استان نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا