اجتماعی

اجرای طرح هادی در 77 روستای استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح هادی در 77 روستای استان با اعتباری بالغ بر 178 میلیارد ریال از منابع ملی و استانی در طول یک سال گذشته اجرا شده است.

وی تصریح کرد: مبلغ اعتبار مصوب جهت اجرای طرح هادی در سال جاری از منابع استانی برای 59 روستا به میزان 267 میلیارد ریال می باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه، تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای20 خانوار ، 413 روستا می باشد، خاطر نشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸/۲% و در سطح کشور ۴۶/۲%است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: طبق قانون طرح هادی روستایی در پایان افق ده ساله با توجه به تحولات جمعیتی روستا‌ها و تغییر شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستا‌ها مورد بازنگری قرار می‌گیرد که تا کنون در 319 روستای استان بازنگری طرح انجام شده است.

خواجه ای با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، گفت: طرح‌های هادی روستایی با هدف توسعه روستاها، هدایت وضعیت فیزیکی روستاها، توزیع عادلانه امکانات و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن و خدمات محیط زیستی و عمومی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه، با اجرای طرح هادی روستایی، ايجاد زمينه‌ كاهش‌ خطر سوانح‌ طبيعي در روستا از طريق‌ شناخت‌ زمينه‌هاي‌ سانحه‌خيزي‌ و تمهيد اقدامات‌ ايمن‌سازي‌ و نظارت‌ بر ساخت‌ و ساز در این مناطق فراهم می شود، یادآور شد: ايجاد بستر لازم‌ جهت‌ فراهم‌ شدن‌ زمينه‌ صدور سند مالكيت‌ املاك‌ واقع‌ در ‌ بافت‌ مسكوني‌ روستا،بهبود كيفيت‌ بافت‌ روستا در چار چوب‌ اقدامات‌ پيش‌ بيني‌ شده‌ در طرح‌ و تلاش‌ براي ايجاد فضاي‌ مناسب‌تر سكونت‌ و فعاليت‌ در آن‌،كنترل ونظارت‌ برروندتوسعه كالبدي‌ روستا و ايجاد تناسب‌ منطقي‌ بين‌ جمعيت‌ و عملكردهاي‌ مختلف‌ مسكوني‌، توليدي‌ و خدماتي‌ مورد نياز در محيط‌ روستا از برخی اهداف این طرح به شمار می آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا