اجتماعی

اجرای طرح نذر خون در ایام محرم و صفر

رئیس سازمان انتقال خون استان زنجان از اجرای طرح نذر خون از آغاز محرم تا اربعین حسینی در زنجان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیرکل انتقال خون استان زنجان با بیان اینکه زنجان در حال حاضر مشکلی در تامین خون مورد نیاز ندارد، گفت: طرح نذر خون در مراکز انتقال خون استان تا اربعین حسینی ادامه دارد.

اسدی افزود : مرکز اهدای خون شهر زنجان واقع در چهار راه سعدی از ساعت ۸ صبح تا ۱۸:۳۰ پذیرای مراجعه کنندگان است.

وی تصریح کرد : مرکز اهدای خون ابهر نیز از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر و مرکز خونگیری خدابنده نیز صرفا روز های سه شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ ظهر نسبت به خدمت رسانی مبادرت می کند.

اسدی اهدای مستمر و برنامه‌ریزی شده مهمترین راهکار حل مشکل بیماران نیازمند به خون است از این رو احتمال نوبت‌دهی برای مراجعان اهدای خون در ایام عاشورا و تاسوعا وجود دارد.

وی با ابراز امیدواری برای فراموش نشدن بیماران نیازمند در این مقطع حساس گفت: با توجه به شرایط موجود از جمله شیوع ویروس کرونا که بالارونده هم هست انتظار همکاری بیشتری را از مردم برای اهدای خون داریم.

مدیرکل انتقال خون استان زنجان با تاکید بر اینکه  از خون‌های اهدایی همشهریان فرآورده‌های متعددی تولید می‌شود که هر یک از این فرآورده‌ها کاربردهای درمانی ویژه ای دارد به طوری که یک واحد خون کامل ممکن است باعث نجات جان سه نفر شود، ادامه داد: مدت زمان نگهداری اغلب این فرآورده‌ها کوتاه مدت است از این رو اهدا کنندگان باید به این اصل مهم توجه کرده و به صورت مستمر مراجعه کنند.

وی با یادآوری اینکه استان زنجان در حال حاضر مشکلی در تامین خون مورد نیاز ندارد، افزود : انتظار ما همراهی بیشتر اهداکنندگان خون برای جلوگیری از کاهش ذخایر استان و رفع این نیاز در شبکه ملی خون‌رسانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا