با ما همراه باشید

اجتماعی

اجرای طرح نذر آب 4در خراسان جنوبی توسط هلال احمر زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به اجرای طرح نذر آب 4 اشاره کرد و گفت: این طرح امسال در شهرستان نهبدان خراسان جنوبی توسط هلال احمر استان زنجان اجرا می‌شود.

منتشر شده

در

اجرای طرح نذر آب 4در خراسان جنوبی توسط هلال احمر زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دفتر نماینده ولی فقیه در استان را خانه امید جمعیت هلال احمر می دانیم.

وی به طرح حمایتی- درمانی و دارویی اشاره کرد و اظهار داشت: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منابع مالی را برای اجرای این طرح در استان زنجان تخصیص داده است تا برای خانواده های نیازمند و محرومی که توانایی پرداخت هزینه های درمانی را ندارند بتوانیم بخشی از هزینه های آنها را متقبل شویم.

این مقام مسئول یادآوری کرد: در فاز نخست طرح حمایتی دارویی و درمانی 500 میلیون تومان برای هلال احمر استان زنجان تخصیص یافته که مردم نیز به دلیل نیازی که دارند از این طرح استقبال می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خدمات در بخش دندانپزشکی، داروخانه و توانبخشی در هلال احمر فعال است در تلاش هستیم بخشی از خدماتی که ارائه می دهیم را رایگان کنیم و هزینه را در محل پرداخت کنیم.

موسوی ادامه داد: حتی کسانی که در بیمارستان ها بستری و عمل های جراحی انجام داده اند به دلیل مسائل مالی نمی تواند ترخیص شود می توانند با مددکار هلال احمر هماهنگ شده و هزینه های آنها را پرداخت کنیم.

وی به اجرای طرح نذر آب 4 اشاره کرد و افزود: این طرح امسال در شهرستان نهبدان خراسان جنوبی توسط هلال احمر استان زنجان اجرا خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: موضوع توزیع بسته های معیشتی، اعزام کاروان سلامت برای ویزیت رایگان و تامین آب آشامیدنی سالم را عملیاتی خواهیم کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزینه خرید دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در طرح نذر آب 4 را با کمک خیرین و نیکوکاران استان زنجان تهیه کرده ایم.

خدمات هلال احمر در عرصه های سخت و دشوار قابل توجه بوده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خدمات جمعیت هلال احمر در عرصه های سخت و دشوار به هموطنان انصافا قابل توجه بوده است.

آیت اله علی خاتمی در دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان و هیات همراه با ایشان افزود: خدمات هلال احمر در عرصه های سخت و دشوار اعم از سیل، زلزله، بیماری کرونا و سایر بلایا انصافا مردمی است و فعالیت های آن قابل توجه و مهم است.

وی یادآوری کرد: هلال احمر علاوه بر این نیز در توزیع سبدهای غذایی برای اقشار کم برخوردار استان زنجان به نحو مطلوبی عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن آرزوی موفقیت برای هلال احمری ها گفت: خدمات با انگیزه ای که هلال احمر ارائه می کند در امدادرسانی برای نیازمندان بویژه در مواقعی که نیاز به کمک اضطراری و اورژانسی می باشد، همیشه در صحنه بوده است.

آیت اله علی خاتمی خاطرنشان کرد: فرا ملی بودن از مهمترین ویژگی های هلال احمر به شمار می رود چرا که بدون توجه بر تفکر، اندیشه و فرهنگ آن مملکت بی منت خدمات ارائه می دهد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها