اجتماعی

اجرای طرح نذر آب جمعیت هلال احمر، در انتظار کمک خیرین زنجانی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای خرید دستگاه تصفیه آب و بسته های معیشتی در قالب طرح "نذر آب 5" به منظور رفع مشکلات هموطنان، نیازمند کمک های مردم نوعدوست، نیکوکار و خیر این استان هستیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال اجرای این طرح با هدف کمک به بهبود سطح سلامت مناطق کم برخوردار، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت به روستاهای استان زنجان و سیستان و بلوچستان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح نذر آب 5 در داخل و خارج از استان عملیاتی خواهد شد، اظهارداشت: روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق در خدابنده توسط جمعیت هلال احمر استان با همکاری مسئولان شهرستانی برای ارائه خدمات شناسایی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه این طرح برای پنجمین سال متوالی اجرا می شود، گفت: در بخش برون استانی نیز در روستاهای حمزه جاهان و حقمی شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان خدمات ارائه خواهیم داد.

موسوی تاکید کرد: در این طرح خدمات ویزیت و ارائه داروی رایگان، اهدای دستگاه تصفیه آب، اقلام بهداشتی و آب معدنی، توزیع بسته های غذایی و معیشتی، اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی، توزیع لوازم التحریر میان دانش آموزان کم بضاعت این مناطق انجام خواهد شد.

وی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر استان زنجان در انتظار کمک های نقدی و غیرنقدی همه خیرین، سازمان های مردم نهاد، موسسات و شهروندان علاقمند جهت اجرای طرح نذر آب 5 است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این طرح از روزهای پایانی شهریور ماه تا نیمه دوم مهرماه امسال اجرا خواهد شد.

موسوی خاطرنشان کرد: خیرین، نیکوکاران و مردم نوعدوست می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 

4101034741777774و یا با شماره شبا نزد بانک ملت و شماره شبا 860100004101034741777774 IR نیات خاص خیرین واریز و فیش آن را به واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر در سطح شهرستان های استان زنجان تحویل و رسید دریافت کنند.

گفتنی است  در طرح ملی نذرآب این هلال احمر استان زنجان با مشارکت خیرین، سازمان های مردم نهاد و داوطلبان توانست آب معدنی و تانکرهای آب آشامیدنی بهداشتی و سالم را برای هموطنان در دهستان های شهرستان نیک شهر سیستان و بلوچستان تحویل دهد.

علاوه بر این از محل کمک های خیرین استان زنجان در شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی حدود 200 خانوار از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند، 300 بسته معیشتی، 500 ثوب لباس و 150 بسته لوازم التحریر نیز در مناطق محروم توزیع شد.

2 دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در روستاهای مهل آباد و رومه شهرستان نهبندان نصب و راه اندازی شد و یک خط لوله به طول یکهزار و 200 متر اجرا و 17 هزار آب معدنی و هشت تانکر آب رسان نیز از محل کمک های خیرین استان زنجان توزیع شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا