با ما همراه باشید

اقتصاد

اجازه نمی دهیم تولید در کشور دچار وقفه شود

رئیس جمهور گفت: ما به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم تولید در کشور دچار وقفه شود.

منتشر شده

در

اجازه نمی دهیم تولید در کشور دچار وقفه شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر استانی خود به استان زنجان از کارخانه نیمه تعطیل روغن نباتی جهان بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید با تاکید بر فعالیت مداوم کارخانه روغن نباتی جهان اظهار داشت: ما اجازه نمی دهیم تولید در کشور دچار وقفه شود ، باید این شرکت با تمام ظرفیت کار کند و کلیه کارگران آن مشغول به کار شوند.

رئیس جمهور یادآور شد : در این خصوص تیمی با حضور سرمایه گذار این شرکت برای پیگیری فعالیت مداوم و مستمر آن تشکیل خواهد شد تا مجدد تولید در این واحد رونق یابد.

آیت اله رئیسی تصریح کرد: نباید صرفاً کارخانه در زمان بازدید مقامات فعال شده و پس از آن مجدد تعطیل گردد ، باید از این گونه ظاهرسازی ها جلوگیری کرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان گفت: وضعیت هوای زنجان در وضعیت «ناسالم» قرار گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز هاشمی، کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان اظهار کرد: شاخص کیفی هوا در سه ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز به میزان ۱۹۲ بوده است.

وی گفت: مسؤول آلاینده ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰میکرون و وضعیت کیفی هوای زنجان ناسالم است.
وی افزود : بر این اساس باید همه گروه‌ها از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و بانوان باردار حتی الامکان از منازل خارج نشوند و فعالیت‌های طولانی و سنگین در خارج از منزل را نیز کاهش دهند. 

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌ کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان با اشاره به اینکه شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد است، گفت: شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: هرگونه افزایش قیمت ها از سوی اتحادیه ها بدون ارائه مستندات ، بررسی و تعیین تکلیف از سوی سازمان حمایت ممنوع و با متخلفین برخورد می شود.

منتشر شده

در

توسط

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: هم اکنون افزایش قیمت صرفا به 4 قلم کالای اعلام شده اعمال می گردد و هرگونه افزایش قیمت سایر اقلام به صورت خودسرانه غیرقانونی می باشد.

وی تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت در صنوف و اتحادیه ها باید با هماهنگی دستگاههای زیربط و تائید سازمان حمایت صورت گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود کالا در بازار وجود ندارد عنوان کرد: در صورت هماهنگی لازم و توزیع مناسب ما شاهد هیچ گونه کمبودی در بازار نیستیم.

فغفوری در خصوص نحوه خرید نان در استان عنوان کرد: هیچ گونه محدودیت و افزایش قیمت در خصوص نان وجود ندارد.

شایان ذکر است در جلسه ای که با حضور رئیس اتاق اصناف و جمعی از روسای اتحادیه ها برگزار گردید مقرر شد افزایش قیمت صرفا در 4 قلم کالای اعلام شده صورت گیرد و اتحادیه هایی که صنوف آن ها به عنوان مصرف کننده این اقلام به شمار می روند قیمت ها را آنالیز کرده و جهت بررسی به اداره صنعت ، معدن و تجارت ارائه نمایند.

ادامه مطلب

اقتصاد

راه عامل تاثیر گذار در توسعه هر استان و منطقه است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان گفت:راه عامل تاثیر گذار در توسعه هر استان و منطقه‌ای است، بنابراین باید برای جذب اعتبارات تلاش کنیم تا راه‌های خوب و ایمنی برای تردد مردم ایجاد کنیم.

منتشر شده

در

توسط

راه عامل تاثیر گذار در توسعه هر استان و منطقه است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی با بیان اینکه باید به کیفیت راه‌ها بیشتر توجه شود، اظهار داشت: سرمایه گذاری در حوزه راه‌، برای اداره کل راه و شهرسازی استان در اولویت است.

وی با اشاره به اینکه راه‌ها عامل توسعه یافتگی هر منطقه و کشوری هستند، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های راه سازی خیلی گران تمام می‌شود و قیمت تمام شده بالایی دارد و در این راستا تلاش معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان این است که از لحاظ فنی و پشتیبانی پروژه‌ها را جلو ببرد و در این راستا اگر بتوانیم اعتبارات خوبی را اخذ کنیم در تسریع روند اجرای پروژه‌ها بسیار موثر خواهد بود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، با بیان اینکه سفر سال گذشته رئیس جمهور و هیئت دولت به استان برکات خوبی داشت، گفت: در این سفر اعتبارات خوبی برای استان طی سال گذشته و سال جاری پیش بینی شده که با تخصیص این اعتبارات پروژه‌ها با سرعت خوبی جلو می‌رود.

طول پروژه «سه راهی سلطانیه – قیدار و کبودرآهنگ» «۱۰۵ کیلومتر» است

اسماعیلی با بیان اینکه پروژه‌های راه سازی بزرگ است، گفت: به عنوان مثال طول پروژه «سه راهی سلطانیه – قیدار و کبودرآهنگ» «۱۰۵ کیلومتر» است و از پروژه‌های مهم استان است و ارتباط استان زنجان با استان همدان را تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات به صورت طولانی مدت در اختیار پروژه‌ها قرار می‌گیرد، گفت: طی سال گذشته برای اجرای پروژه‌های حوزه راه سازی در استان زنجان ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شد که از این میزان تنها ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای این تعداد پروژه تخصیص یافت و خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ اعتبارات افزایش خواهد یافت.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، افزود: امسال با تامین ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ۷ پروژه راه سازی در استان، شرایط خوبی برای سال جاری خواهیم داشت و در این راستا اگر این میزان اعتبارات به پیمانکاران تزریق شود کار گاه‌ها فعالیت خوبی را خواهند داشت.

اسماعیلی یاد آورشد: راه عامل تاثیر گذار در توسعه هر استان و منطقه‌ای است، بنابراین باید برای جذب اعتبارات تلاش کنیم تا راه‌های خوب و ایمنی برای تردد مردم ایجاد کنیم.

ادامه مطلب

برترین ها