اجتماعی

آموزش های هلال احمر به مدارس و فضای پرورشی سوق پیدا کند

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:باید آموزش های هلال احمر به مدارس و فضای پرورشی سوق پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر باقرزاده در حاشیه افتتاح نمایشگاه فعالیت های تابستانی و در جریان بازدید از غرفه جمعیت هلال احمر استان در جمع خبرنگاران افزود: اخیرا رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دیداری با وزیر آموزش و پرورش داشتند که منجر به انعقاد تفاهم نامه شد.

وی یادآوری کرد: در این تفاهم نامه مقرر شد تا همه مراکز آموزشی و پرورشی دو طرف بررسی، نقاط مشترک را شناسایی و به هم متصل و از این ظرفیت ها برای ایجاد موقعیت های یادگیری و تربیت دانش آموزان استفاده کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد این وزارتخانه در انعقاد تفاهم نامه بر تربیت مربیان آموزش و پرورش بود تا ارتباط دوسویه آنها را ایجاد کنیم.

باقرزاده تاکید کرد: نقطه شروع گسترش همکاری وزارت آموزش و پرورش با جمعیت هلال احمر کشور مربیان هستند چرا که باید با ارائه دوره هایی برای آنها از سوی هلال احمر آشنایی با این نهاد انجام شود.

وی ادامه داد: باید بعد از این مرحله آموزش های هلال احمر به مدارس و فضای پرورشی سوق پیدا کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش به تعداد مربیان و مراکز کانون های کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 42 هزار مربی پرورشی، 13 هزار مشاور، حدود 300 ارودگاه و بیش از 300 کانون فرهنگی و تربیتی در کشور داریم.

باقرزاده افزود: همه اینها می تواند فضاهای مناسبی برای شناساندن فعالیت های جمعیت هلال احمر در سطح کشور باشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در سطح کشور یک میلیون نفر معلم داریم، اظهارداشت: این جمعیت زیاد حتی اگر یک درصد هم با جمعیت هلال احمر همکاری شروع کند بیش از 150 هزار نفر را شامل می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: دوره های آشنایی با جمعیت هلال احمر و آموزش های مورد نیاز برای مربیان و مسئولان آموزش پرورش برگزار شود که با تحقق این مهم می توانیم آموزش های هلال احمر را در مدارس و مناطق آموزشی کشور تسری دهیم.

گفتنی است، در این نمایشگاه غرفه های متعددی از آموزش و پرورش، ادارات و جمعیت هلال احمر استان زنجان برپا بود که در آن به معرفی فعالیت های اوقات فراغت نوجوانان و جوانان پرداخته بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا