اجتماعی

آموزش های مهارتی به بیش از 17 هزار و657 نفر زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری با اعلام این خبر اظهار داشت:  این آموزش‌ها در دو بخش دولتی “مرکز ثابت و سیار شهری” و بخش خصوصی به جامعه هدف فنی و حرفه‌ای استان زنجان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی یاد شده توسط مراکز دولتی و بخش خصوصی،  برای افراد فاقد مهارت و جویای کار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اضافه کرد: در این مدت در بخش دولتی 13 هزار و 941 نفر – دوره در قالب دو میلیون و 558 هزار نفر – ساعت آموزش‌های مهارتی را دریافت کردند و در بخش غیر دولتی نیز سه هزار و 716 نفر – دوره در قالب 655 هزار و 014 نفر- ساعت آموزش‌های لازم مهارتی را فرا گرفتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان بیان داشت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در آزمون‌های مهارتی با 6  هزار و 614 نفر شرکت کننده توانست 6 هزار و 550  نفر قبولی داشته باشد.

انصاری خاطر نشان کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان دامنه وسیعی از مخاطبان را تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌دهد که از آن جمله می‌توان به جامعه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، دانشجویان، دانش‌آموزان، زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار، زندانیان، سربازان وظیفه، معتادان بهبود یافته و شاغلان بنگاه‌های اقتصادی ساکنان مناطق روستایی اشاره کرد.

گفتنی است 12 مرکز دولتی و 176 آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش‌های مهارتی در استان  فعال هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا