اجتماعی

آموزش های جمعیت هلال احمر زنجان، در مکان های عمومی شهر آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی تصریح کرد: بر همین اساس همزمان با هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر آموزش همگانی و آمادگی در برابر مخاطرات را برای عموم مردم ارائه دهیم تا بتوانیم در حوادث و هر اتفاقی خسارت های جانی و مالی را کاهش دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: به همین منظور این آموزش ها در شهرهای زنجان، ابهر، خدابنده، خرم دره در میادین و مکان های عمومی ارائه می دهیم.

موسوی با بیان اینکه این آموزش ها در شهرهای زنجان و ابهر آغاز شده است، ادامه داد: پیاده راه سبزه میدان در زنجان و در شهر ابهر نیز در غرفه هلال احمر نمایشگاه سلامت سالن مدیریت بحران آموزش برای عموم هموطنان انجام می شود.

وی ادامه داد: در شهر قیدار نیز در خیابان امام قبل از ظهرها در حال انجام است و در شهر خرم دره نیز از روز پنجشنبه در یکی از مکان های پرتردد این شهر آغاز می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: آموزش همگانی برای همه افراد جامعه لازم و ضروری به شمار می رود و با استفاده از آموزش، یادگیری، تمرین و تکرار می توان جان مصدوم را نجات و از آسیب های بیشتر جلوگیری شده، درد و رنج جسمی و روحی وی را کاهش و موجب افزایش بهبودی مصدوم شویم.

موسوی اضافه کرد: آموزش همگانی و آمادگی در برابر مخاطرات شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث، برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آموزش های هلال احمر در ادارات، نهادها، محلات شهرها و روستاهای استان ارائه می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر استان آمادگی ارائه خدمات به کارکنان دستگاه های متقاضی و عموم مردم را دارد.

موسوی افزود: علاقمندان برای بهره مندی از آموزش های هلال احمر می توانند به واحد آموزش شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان های زنجان، ابهر، خرم دره، طارم، خدابنده، ماهنشان و ایجرود مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: آموزش های جمعیت هلال احمر برای عموم هموطنان علاقمند رایگان ارائه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا