اجتماعی

آموزش‌های مهارتی با هدف فقرزدایی با رویکرد اشتغال پایدار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ارائه آموزش‌های مهارتی با هدف فقرزدایی با رویکرد اشتغال پایدار از محورهای اصلی این تفاهم‌نامه سه جانبه سپاه، جهاد دانشگاهی و آموزش فنی و حرفه‌ای خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری افزود: تفاهم‌نامه سه جانبه مذکور طی نشستی با حضور عباس بابایی،  معاون هماهنگی سپاه انصارالمهدی(عج) و کامران جعفری، رئیس جهاد دانشگاهی در محل کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان منعقد و به امضا رسید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه آشنایی با انواع روش‌های کسب و کار با هدف بهبود مشاغل خرد و خانگی از محورهای این تفاهم‌نامه است، اضافه کرد: افزایش تاب آوری و پایدارسازی بنیان خانواده در مقابل مشکلات ناشی از تنش‌های اقتصادی با ارائه آموزش‌های مهارتی در این طرح مورد تاکید است.

انصاری با بیان اینکه احیا و پایدارسازی برخی از مشاغل مزیت‌دار مناطق محروم شهری و روستایی از مفاد این تفاهم‌‌نامه است، افزود: ساماندهی تولیدات خرد در قالب شبکه تولید و اتصال آن‌ها به پشتیبان‌های بزرگ نیز مورد توجه قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی با هدف فقرزدایی با رویکرد اشتغال پایدار نیز از محورهای اصلی این تفاهم‌نامه سه جانبه خواهد بود.

انصاری همچنین از ارائه پیش‌نویس تفاهم‌نامه دوجانبه در زمینه همکاری و تعامل هر چه بیشتر دو مجموعه فنی و حرفه‌ای و ورزش و جوانان استان زنجان خبر داد و افزود: پیشنهاد شده ورزشکاران و افتخار آفرینان عرصه ورزش به عنوان سفیران مهارت فعالیت کنند و دوره‌های نوین مهارتی در حوزه‌ اوقات فراغت برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا