اجتماعی

آمارهای وقایع چهارگانه حیاتی بایستی منتهی به هشدارهای جمعیتی شوند

فرماندار زنجان گفت: متولیان ثبت احوال در استان می توانند هشدارهای جمعیتی را به تناسب بخش های مختلف جامعه اعلام و حساسیت زایی نمایند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی  در ضمن نشست با مدیر کل ثبت احوال استان که در راستای هماهنگی های مضاعف آن اداره کل با نماینده عالی دولت در شهرستان زنجان صورت یافت، با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال دسترسی گسترده ای به انواع آمار جمعیتی داشته و می تواند در زمینه آگاهی بخشی سایر ارگانها نسبت به اطلاعات تحلیلی وقایع چهارگانه حیاتی اثربخش ظاهر شود، از متولیان این سازمان در استان خواست تا با بهره گیری از ابزارهای داده ای در اختیار خود، هشدارهای جمعیتی را به تناسب بخش های مختلف جامعه اعلام و حساسیت زایی نمایند.

خالقی ضمن بیان اینکه اطلاعات جمعیتی موجود در ثبت احوال در زمینه برنامه ریزی های بلند مدت بسیار ارزنده می باشند، افزود: با تحلیل اینگونه آمارها می توان پدیده های ناگواری همچون پیری جمعیت را پیش بینی کرده و به جای انتظار کشیدن موعد بحران، از هم اکنون برای جلوگیری از چنین مقاطعی برنامه ریزی کرد.

این مسئول به تاکیدات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در زمینه جوانی جمعیت اشاره نموده وافزود: تاکیدات چندین باره ایشان درباره ضرورت پایداری جوانی جمعیت، نشان از نزدیک بودن مسأله پیری جمعیت داشته بنابراین همگی بایستی در راستای حفظ شاخص های جوانی جمعیت قدم های جدی برداریم.

فرماندار زنجان از مدیر کل ثبت احوال استان خواست تا با اطلاع رسانی های همه گیر در زمینه وقایع چهارگانه حیاتی و ایجاد امکان برای خلق محتواهای تاثیرگذار در افکار عمومی، در راستای بالا بردن سطح سواد اجتماعی نسبت به وضعیت موجود گام بردارند.

خالقی یکی از مهمترین ضرورت های کنونی را عمل به مفاد سیاستهای جهاد تبیینی دانسته و خاطر نشان ساخت: مدیران بایستی در اطلاع رسانی شاخص های حوزه کاری خود جدیت کاملی داشته و موجبات آگاهی عموم از سطح خدمات ارائه شده را فراهم نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا