اقتصاد

آغاز عملیات اجرایی 5پروژه بزرگ در زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه با آماده کردن زمین برای واگذاری در شهرک صنعتی شهید شهریاری به مساحت ۴۰۰ هکتار با همراهی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، عملیات اجرایی ۵ پروژه بزرگ با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰۰۰ میلیارد تومان آغاز شده است عنوان کرد: قطعاً تا اواسط سال آتی بخش عمده‌ای از این واحدها راه‌اندازی می‌شود که البته جزو واحدهای بزرگ کشور با سرمایه‌گذاری‌های بالا محسوب خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری در همایش اصناف، صنعتگران و معدن کاران استان زنجان با بیان اینکه بخش خصوصی قوی‌ترین فعالان اقتصادی کشور محسوب می‌شوند، اظهار داشت: مسؤولان استان برنامه توسعه اقتصادی استان را بر محور رعایت مسائل زیست محیطی و توسعه عدالت اجتماعی طراحی کرده‌اند.

وی با تاکید بر گره گشایی از اقتصاد استان در دوره مدیریتی جدید گفت: با اقدامات انجام شده ۴۴ واحد تعطیل به چرخه تولید بازگشته که  اشتغال ۸۰۰ نفری را موجب شده است.

رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی از طریق «تولید بدون کارخانه» تاکید کرد و افزود: دستورالعمل تولید بدون کارخانه نیز ابلاغ شده است و در واحدهای تولیدی که بنا به هر دلیلی ظرفیت خالی دارد، هر فرد می‌تواند با مراجعه به وزارت صمت با ارائه پروانه تولید بدون کارخانه، بخشی از ظرفیت خالی را در اختیار گرفته و با کم‌ترین سرمایه‌گذاری و با امکان اشتغال بتواند در حوزه اقتصادی فعالیت داشته باشد.

فغفوری با اشاره به اولویت سازمان صنعت، معدن و تجارت به مسائل زیست‌محیطی در فرآیند تولید، خاطر نشان کرد: در این زمینه نگاه متفاوتی به غرب زنجان که یکی از محروم‌ترین بخش‌های زنجان بوده، داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با آماده کردن زمین برای واگذاری در شهرک صنعتی شهید شهریاری به مساحت ۴۰۰ هکتار با همراهی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، عملیات اجرایی ۵ پروژه بزرگ با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰۰۰ میلیارد تومان آغاز شده است عنوان کرد: قطعاً تا اواسط سال آتی بخش عمده‌ای از این واحدها راه‌اندازی می‌شود که البته جزو واحدهای بزرگ کشور با سرمایه‌گذاری‌های بالا محسوب خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به برنامه اتصال شهرک اشراق زنجان به شبکه ریلی کشور در راستای تسهیل امور حمل و نقل اشاره و تصریح کرد: تصفیه‌خانه خروجی شهر زنجان نیز برای استفاده بهینه در اختیار صنعت کاغذسازی قرار خواهد گرفت.

فغفوری تاکید کرد: همه مسؤولان استان تلاش خود را برای تبدیل زنجان به محلی بهتر برای زندگی انجام می‌دهند.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه معدن اشاره کرد و گفت: در این راستا ۱۳ مصوبه برای استان به تصویب رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا