اجتماعی

آغاز برداشت محصول کرفس از ۱۸۰ هکتار مزارع شهرستان طارم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عبداله جعفری اظهار داشت: برداشت کرفس در سال زراعی جاری از ۱۸۰ هکتار مزارع شهرستان طارم آغاز شد و پیش بینی می شود حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ تن محصول برداشت و به بازار عرضه گردد.

وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی، آب وهوای مناسب، خاک حاصلخیز، و همچنین تامین نهاده های مورد نیاز و نشاء سالم، محصول کرفس طارم از مرغوبترین محصولات کشور است.

این مقام مسئول تصریح کرد: محصول تولیدی این شهرستان علاوه بر تامین نیاز داخل استان زنجان به سایر استانها و همچنین به کشورهای دیگر نیز صادر می شود. کرفس کالیفرنی و فریموس از ارقام مورد کشت در شهرستان طارم می باشد که برداشت آن امسال بدلیل دمای بالای هوا از اولین روزهای فروردین آغاز شده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: حدود ۹۵ درصد مردم شهرستان طارم در کارهای کشاورزی فعالیت دارند و بیشتر محصولات زراعی این شهرستان بصورت نوبرانه در بازار مصرف داخل و خارج استان عرضه می شود.

گفتنی است برداشت کرفس در فروردین ماه هر سال شروع می شود و بیشترین محصول کرفس در سه روستای کوهکن علیا، کوهکن سفلی، هارون آباد و به نسبت کم در سایر نقاط شهرستان طارم کشت و برداشت می شود.

از کرفس به عنوان سلطان سبزی ها میتوان نام برد که دارای خواص دارویی زیادی است که از آن جمله درمان بیماری های کلیوی، کم خونی، فشارخون بالا، آسم و غیره را می توان اشاره نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا