با ما همراه باشید

اجتماعی

آزادی 57 محکوم مالی از زندان همزمان با هفته قوه قضاییه

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت : همزمان با هفته قوه قضاییه 57 محکوم مالی از زندان آزاد شدند.

منتشر شده

در

آزادی 57 محکوم مالی از زندان همزمان با هفته قوه قضاییه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در بازدید از زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفای ایشان و تقدیر و تشکر از حضور همه قضات گفت: دستگاه قضایی استان سالی چند مرتبه بطور مستمر برنامه بازدید از زندان و دیدار با زندانیان را برگزار می کند که پررنگ ترین برنامه در این راستا در هفته قوه قضاییه می باشد که همه قضات استان دیدار چهره به چهره با زندانیان در جهت حل مشکلات آنان دارند.

وی افزود: از سیاست های دستگاه قضایی دوره تحول، برنامه دیدار چهره به چهره با زندانیان است که این برنامه بطور همزمان در همه زندانهای استان نیز برگزار میشود و ما این حضور را پاس میداریم و ان شالله این حضور و دیدار از جمله اعمال نیک شما قرار خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: گزارشی که سازمان زندانها در ارزیابی ادارات زندان استان ارائه می کند، استان زنجان هم در ارزیابی های سال 99 و هم در ارزیابی 3 ماهه سال 1400 جزء 3 استان برتر در اکثر بخش ها کسب کرده است که این موفقیت مرهون زحمات و تلاشهای شما عزیران بوده است.

رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد: اگر بین مصلحت جامعه و به خطر افتادن آرامش و امنیت عامه مردم و مصلحت زندان یکی را انتخاب کنیم، مصلحت جامعه برای ما اولی است، حتی اگر جامعه اماری زندان افزایش یابد و برای ما امنیت و ارامش جامعه و مردم مهمتر از همه چیز است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: موضوع اتهامات در سطح کشور 5 درصد کاهش یافته است این در حالی است موضوع اتهامات در استان زنجان 9 درصد کاهشی بوده است که البته در برخی از بخشها این درصد ها کاهش زیادی داشته است که این امر با همین حساسیت ها و پیگیری امورات میسر گردیده است.

وی افزود: جای بسیار خرسندی است که اشتغال زندانیان در 3 ماهه اول سال جاری از 59 درصد به 72 درصد افزایش یافته است.موضوع اشتغال زندانیان امر مهمی است که باید به دقت پیگیری شود.بایستی بستر اشتغال زندانیان را فراهم کنیم تا هم زندانی بعد از اتمام محکومیت بتواند شغلی داشته باشد و هم خانواده زندانی دچار مشکلات معیشتی نشود.

عالیترین مقام قضایی استان گفت: زندانها را باید به دانشگاه تبدیل کنیم. اسم زندان نیز باید به کانون اصلاح و تربیت تغییر یابد.ما باید زندان را از دانشگاه بزه کاری به دانشگاه علمی و تربیتی تبدیل کنیم. اساساً نگاه اسلام به زندان ، نگاه اصلاح و تربیتی است.ما باید روح قران را در مجموعه زندان حاکم کنیم.ما باید روح اصلاح و تربیت را در زندان حاکم کنیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی اظهار کرد: امروز به همت مردم ولایتمدار زنجان یک کار بی نظیر انجام شد . امروز 57 نفر زندانی به همت خیران از زندان آزاد میشوند البته اینهایی که ازاد میشوند انسانهای بی انضباط نیستند که جامعه را با اعمال و کارهای خود مختل کنند بلکه اینها محکومین جرایم غیر عمد مالی هستند که نه تنها جامعه با حضور اینها به مخاطره نمی افتد بلکه نبودشان ممکن است در رفتار خانواده شان مخاطره ایجاد کند.

شایان ذکر است در ادامه این برنامه همه مسولان قضایی، روسای سازمانهای تابعه و قضات دادگاههای تجدید نظر، محاکم، دادسرا و روسای حوزه های قضایی ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان، به بررسی مسائل و مشکلات آنها پرداختند و در پایان 57 نفر محکوم مالی در مراسمی با اهداء گل از زندان آزاد شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها