اقتصاد

آب سد تهم مشکلی از بابت کیفیت ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری اظهار داشت :آب سد تهم مشکلی از بابت کیفیت ندارد و در پایش های مذکور، پارامترهای فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و فلزات سنگین مورد آنالیز قرار گرفته و سپس به تصفیه خانه آب شهر منتقل می گردد و آب خروجی از مخزن سد قبل از تحویل به مشترکین توسط شرکت آب و فاضلاب استان در حد استانداردهای کشوری و به صورت مستمر در تصفیه خانه تهم تصفیه ، و کیفیت آن مورد پایش مستمر قرار می گیرد.

افشاری با اشاره به سدهای سطح  کشور که تأمین کننده آب شرب  هستند تصریح کرد: این سدها به اندازه سد تهم محصور نگردیده اند و صرف حضور تعدادی از شهروندان در کنار دریاچه و یا سرقت فنس ها به منزله آلودگی آب نبوده و نخواهد بود .

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:این شرکت از سنوات گذشته هشدارهای لازم را برای جلوگیری از تغییر کاربری در بالادست سد داده و مصوبات خوبی هم که در حال حاضر عملیاتی شدند داشته است، لذا تغییر کاربری های غیرمجاز هم باید با حساسیت های لازم پی گیری و با همکاری دستگاه‌های مرتبط انجام و اعاده به وضع سابق صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با اشاره به هشدارهای صادره عنوان کرد:در این راستا شرکت آب منطقه ای زنجان در سالهای گذشته تعدادی از بناهای ساخته شده در حریم دریاچه را تخریب نموده و اخطاریه های لازم به منظور قلع و قمع برخی از ساخت و سازهای موجود در حاشیه سد را داده و از طریق مراجع قضایی نیز پیگیر می باشد.

وی چالش و نگرانی اصلی شرکت را ، فعالیت های معدنی و صنعتی در بالادست حوضه سد و از همه مهمتر کاهش فاحش ورودی آب به مخزن سد از نظر کمی بیان نمود و تاکید کرد: این موارد می تواند در موضوع کاهش کیفیت آب در آینده تاثیرگذار باشد.

افشاری از تمامی مدیران و مسئولین و اصحاب رسانه خواست تا بدون کسب اطلاعات موثق و پایه علمی ،از اظهار نظر در اینگونه موارد که موجب تشویش اذهان عمومی شهروندان عزیز می گردد جدا خودداری فرمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا