اجتماعی

آبرسانی به روستای چمّه در صعب العبورترین نقاط شهرستان سلطانیه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در راستای توسعه خدمات بخش روستایی، اجرای خط انتقال به روستای چمّه در صعب العبورترین نقاط شهرستان سلطانیه اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: خط انتقال این طرح در مناطق کوهستانی و شمالی شهرستان سلطانیه با همت شرکت آبفا استان زنجان و مشارکت اهالی روستای چمّه به طول 2 کیلومتر احداث شده است.

وی میزان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح را بالغ بر 2 میلیارد ریال عنوان کرده و افزود: اعتبار مورد نیاز برای احداث یک باب مخزن ذخیره آب 50 متر مکعبی نیز به مبلغ 5/1 میلیارد ریال تامین شده و بزودی اجرایی می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان داشت: عملیات آبرسانی به روستای نادر آباد در شهرستان سلطانیه نیز شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه،احداث قنات به طول 20 متر، احداث خط انتقال به طول 700 متر، احداث یک باب مخزن ذخیره آب به حجم 35 متر مکعب انجام شده و با تامین برق وارد مدار بهره برداری می شود.

وی اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح آبرسانی به روستای نادرآباد را بالغ بر 41 میلیارد ریال اعلام کرده و گفت: احداث قنات این روستا به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال نیز توسط یکی از خیّرین آبرسان استان انجام شده است.

جزءقاسمی طرح آبرسانی به روستای شکور آباد را دیگر طرح آبرسانی در شهرستان سلطانیه عنوان کرده و گفت: احداث خط انتقال آب به این روستا به طول 4 کیلومتر و با مشارکت اهالی در دست اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه حفر یک حلقه چاه تامین آب در روستای شکور آباد نیز به اتمام رسیده گفت: بزودی کار تجهیز این چاه نیز آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به رفع مشکل فنی کمبود آب در روستای گوزلدره، مرکز بخش باغ حلّی نیز اشاره کرده و گفت: با رفع این مشکل فنی، روستای گوزلدره دیگر مشکل کمبود آب نداشته و در تابستان نیز شاهد کمبود آب در این روستا نخواهیم بود.

این مسئول به نصب و تعویض دو دستگاه کلر زن در روستاهای بوئین و گوزلدره نیز اشاره کرده و گفت: کیفیت آب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب است و در این جهت رصد کیفیت آب و ایجاد زیرساخت های تامین آن در دستور کار جدی این شرکت قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا