اجتماعی

681 هکتار از زمین های ملی در زنجان رفع تصرف شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان زنجان گفت: 681 هکتار از زمین های ملی استان زنجان در 9 ماهه امسال رفع تصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 60 درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ عباس عباسی با بیان اینکه 681 هکتار از زمین های ملی استان زنجان در 9 ماهه امسال رفع تصرف شده است، اظهار داشت: سال گذشته نیز با نظارت و تلاش یگان حفاظت منابع طبیعی استان حدود 425 هکتار از زمین های منابع طبیعی رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه در این مدت برای 1701 هکتار از اراضی پرونده ماده 55 تنظیم شده است، افزود: تعداد پرونده‍‌ ها 412 مورد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش نشانم می‌دهد و این در حالی است که در همین مدت در 140 هکتار پیشگیری از تصرف رخ داده است که مربوط به 101 مورد پرونده بوده و این حوزه نیز افزایش 38 درصدی دارد.

عباسی در ادامه به کشفیات در این حوزه نیز اشاره کرد و یادآور شد: در 9 ماهی که گذشت 3025 کیلوگرم انواع گیاهان دارویی کشف و ضبط شده است که در این حوزه شاهد افزایش 100 درصدی هستیم. همچنین 677 مترمکعب نیز چوب قاچاق توسط نیروها کشف شده است. در همین مدت 58 مورد نیز دام غیرمجاز از مراتع اخراج شده است که نسبت به سال قبل افزایش 7 درصدی دارد.

وی تصریح کرد: در بخش اطفای حریق نیز شاهد اطفاء آتش در 52 هکتار از مراتع و جنگل‌ها بودیم و نیروها 90 دستگاه ماشین‌آلات و ادوات مختلف از نقاط تحت نظارت کشف و توقیف کرده و در این راستا شاهد دستگیری 13 نفر بودیم که نسبت به مدت مشابه 225 درصد در حوزه دستگیری افراد رشد را شاهد هستیم.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان زنجان گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و یا قطع درختان جنگلی و بوته‌های مرتعی و یا آتش سوزی در طبیعت مراتب را به شماره تلفن 1504 یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند که در این بخش از ابتدای سال تا پایان آذر ماه 520 مورد از این سامانه، خبر و گزارش دریافت شده است.

عباسی افزود: کل زمین های مرتعی، کشاورزی و زراعی استان زنجان 2 میلیون و 200 هزار هکتار است که از این میزان یک میلیون و 200 هزار هکتار شامل مراتع و جنگل ها است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا