اجتماعی

4 کارگاه تولید کننده مواد اولیه سموم تقلبی در زنجان پلمپ شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در سطح استان قریب به 100 فروشگاه مجاز عرضه سموم فعالیت دارند، گفت: امسال 4 کارگاه تولید کننده مواد اولیه سموم تقلبی در استان شناسایی و پلمپ شده است.

 به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، بلالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت : در استان زنجان 100فروشگاه مجاز سم در حال فعالیت است و همه ساله کارشناسان از سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی بر روند اجرای کار این فروشگاه‌ها نظارت دارند.

وی با بیان اینکه گا‌ها برخی فروشگاه‌های غیر مجاز نیز در روستا‌ها اقدام به فروش سم می‌کنند، افزود: با پایش‌های صورت گرفته متخلفان شناسایی و برخورد انجام می‌شود و چنین فروشگاه‌هایی به دلیل غیر مجاز بودن پلمپ می‌شوند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه امسال نیز همچون گذشته تخلفاتی در راستای تولید سم تقلبی انجام گرفته است، گفت: 4واحد تولیدی متخلف که اقدام به تولید مواد اولیه سموم شمیایی می‌کردند شناسایی و توقیف شده‌است.

وی گفت :محصول نهایی که از مواد غیر مجاز قرار بر تولید از آن‌ها را داشت در این کارگاه‌ها شناسایی شد به همین دلیل امکان عرضه سموم تقلبی در سطح بازار پایین است.

بلالی با بیان اینکه اگر تولید سم تقلبی در این کارگاه‌ها نیز انجام گرفته باشد، حجم تولید و توزیع در سطح بازار مشخص نیست، گفت: اکثر سموم موجود در مراکز عرضه مجاز سم، کنترل کیفی شده‌اند و مورد تایید قرار دارند و اگر فروشگاهی سمی بدون تایید کنترل کیفیت عرضه کند، مورد شناسایی قرار می‌گیرد و پلمپ خواهد شد.

وی بیان کرد: فروشگاه‌های معتبر مجوز تولید سموم و عرضه را دارند، اما نحوه مصرف، کیفیت مصرف، سم مورد کاربرد برای آفات مختلف متفاوت بوده و موثر بر کارایی سم است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا