اقتصاد

360 میلیارد تومان از جرایم مالیاتی زنجان بخشیده شد

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با تاکید بر اینکه همواره حق را به مردم داده و در سازمان امور مالیاتی استان بر این موضوع تاکید می‌شود، گفت: طی دو سال گذشته ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات تقسیط شد و در 6 ماه نخست امسال هم ۳۶۰ میلیارد تومان از 363 میلیارد تومان از جرایم مالیاتی بخشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری، مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان در جلسه پیگیری مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و صادراتی استان که با حضور هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی برگزار شد، با اشاره به اینکه ما همواره معتقدیم که تولیدکننده ما مظلوم است، اظهار کرد: اگر در کنار بخش خصوصی قرار گیریم نتایج مورد نظر مطلوب خواهد بود و در این بین تعامل با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی به جد در سازمان امور مالیاتی استان پیگیری می‌شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به مشکلات‌ موجود در وصول مالیات، افزود: دسته‌بندی پرونده‌ها در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی مورد توجه بوده و رسیدگی دقیق آنها در دستور کار است چرا که برخی از دستورالعمل‌ها نیازمند شفاف‌سازی است و تراکنش‌های بانکی نیز یکی از مواردی است که در مورد آن دغدغه وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر خواهان کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم باید اشتغال را افزایش و از آن حمایت کنیم، ابراز کرد: تورم و حل مشکل اشتغال یکی از مشکلات اصلی هر جامعه‌ای است که حل آنها می‌تواند بسیاری از مشکلات را نیز حل کند.

شکوری با تاکید بر اینکه همواره حق را به مردم داده و در سازمان امور مالیاتی استان بر این موضوع تاکید می‌شود، افزود: طی دو سال گذشته ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات تسقیط شد و در 6 ماه نخست امسال هم ۳۶۰ میلیارد تومان از 363 میلیارد تومان از جرایم مالیاتی بخشیده شد.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در هفت ماهه گذشته از سال جاری پرداخت شده است، ابراز کرد: آمادگی شنیدن مشکلات و دغدغه های فعالان اقتصادی وجود دارد و همواره یکی از دغدغه اصلی ما  تولید و اشتغال است که دچار مشکل نشود.

وی با تاکید بر اینکه بحث آموزش بسیار مهم بوده و آموزش قوانین و مقررات به فعالان اقتصادی می‌تواند از میزان مشکلات در این زمینه بکاهد، ادامه داد: آماده تعامل همه جانبه اتاق بازرگانی زنجان هستیم تا فعالان اقتصادی کمتر دچار مشکل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا