اجتماعی

3 درصد از بودجه شهرداری به حوزه ورزش اختصاص یابد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر زنجان گفت:بیشترین مطالبه مردم در حوزه ورزش است و برای اینکه در این حوزه موفق باشیم باید سه درصد از بودجه شهرداری طبق ماده 68 قانون شهرداری به این حوزه اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، انسیه ابوبصیری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه وجود زیرساخت‌هایی همچون فرهنگ‌سراها و سراهای محلی، پارک‌ها سالن‌ها و اماکنی که برای مردم باشد، برای شهروندان بسیار مهم است و باید در این مسیر گام برداریم اظهار داشت:متاسفانه در این بخش‌ها با با کمبودهایی در شهر مواجه هستیم و باید تلاش کرد که موارد بر اساس اولویت‌ها برطرف شود.

وی افزود:در اجرای کارهای فرهنگی در سطح شهر به بازوهای کمکی از جمله همکاری و مساعدت تشکلات در جایگاه حقیقی و حقوقی، سازمان‌های مردم نهاد، کمیته‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌ها نیاز داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر زنجان با بیان اینکه با توجه به اینکه یک و نیم سال از فعالیت شورای ششم می‌گذرد رویکردم در این کمیسیون این است که نگاه کلی، فراگیر و عمومی نمی‌تواند یک نگاه مساعد و مناسبی در مدیریت شهری باشد افزود: با تقسیم شهر به محلات مختلف، با مدیریت محله محور می‌توان مشکلات را به‌شکل دقیق و جزئی رصد و حل کرد.

ابوبصیری با اشاره به اینکه مشکلات در محلات مختلف فرق می‌کند گفت: مسجد فقط محل عبادت نیست و رویکرد اعضای شورا این بود که با حضور در مساجد محلات مشکلات را رو در رو شنیده و نسبت به حل آن اقدام کنند، به همین دلیل 40 جلسه در مساجد مختلف شهر با همراهی مردم تشکیل و مشکلات مردم شنیده شد و در برخی موارد راهکارهای مناسب ارائه شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه فضاهای ورزشی در شهر زنجان بسیار کم است، رویکرد کمیسیون این است که سرانه ورزشی زنجان را توسعه دهد و توازنی در شهر در این خصوص برقرار کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر زنجان افزود: با توجه به اینکه زیرساخت‌های فرهنگی از جمله فرهنگسرا، باشگاه‌های ورزشی، مکان‌های گردشگری، سینما در شهر کم است قصد داریم در بودجه سال آینده این فضاها را گسترش دهیم.

وی به بودجه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اشاره کرد و گفت: این بودجه در سال جاری 9 میلیارد تومان بود که نزدیک به 7 میلیارد تومان در شش ماهه نخست سال هزینه شد و برای ادامه کار دو متمم به آن اضافه شد و برای تحقق برنامه‌های فرهنگی 10 برابر این بودجه لازم است.

ابوبصیری تأکید کرد: اجرای کارهای فرهنگی نباید فقط مختص به شورا و شهرداری باشد و مشارکت مردم در ارائه طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی برای ما بسیار مهم است و تعامل شورا و همکاری سازمان‌ها و ادارات می‌تواند سبب هم افزایی و ایجاد شور و نشاط بیشتر در جامعه شود؛ در همین خصوص تفاهم‌نامه‌هایی با اداره‌کل ورزش و جوانان، امور کتابخانه‌های شهر، سازمان تبلیغات اسلامی انجام شده است.

عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر زنجان گفت: در ارائه و معرفی شناسنامه و هویت زنجان کم کاری شده است زیرا ما مفاخر، مشاهیر و قهرمانان زیادی داریم که باید به نسل‌های آینده معرفی شود.

وی با بیان اینکه بیشترین مطالبه مردم در حوزه ورزش است تصریح کرد: برای اینکه حوزه ورزش موفق باشیم باید سه درصد از بودجه شهرداری طبق ماده 68 قانون شهرداری به این حوزه اختصاص یابد.

ابوبصیری در ادامه گفت: اگر نتوانیم برای سلامت مردم هزینه و تضمین کنیم باید مبالغ زیادی را در درمان آسیب‌های اجتماعی که کار بسیار دشواری است هزینه کرد، زیرا یکی از شاخص‌های سلامت جامعه اجرای برنامه فرهنگی مخصوصاً برنامه‌های ورزش همگانی است.

رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه در ارتباط با برنامه‌های سازمان فرهنگی نیز گفت: بنده به شخصه اعلام می‌کنم که با هر چیزی که بتواند با شاخص‌های اسلامی شهروندان را شاد کند، موافقم و مخالفتی ندارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا