فناوری اطلاعات

287 کسب و کار آنلاین دارای نماد اعتماد الکترونیکی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی در دیدار مجموعه وزارت در استان با استاندار زنجان با اشاره به این که تجارت الکترونیکی یکی از نمودهای عینی انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه اقتصاد و شاید به تعبیری مهم‌ترین نمود آن است اظهار داشت: تجارت الکترونیکی بسیاری از محدودیت‌های ذاتی تجارت سنتی را از بین برده است و عملا نه تنها فرم و شکل ظاهری تجارت را، بلکه محتوا و ماهیت امر تجارت را دچار دگرگونی و تغییر ساختاری عظیمی کرده است.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای اصلی برای جلب اعتماد مشتریان، داشتن ای نماد است. وقتی کسب و کاری دارای لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی باشد، راحت تر می تواند اعتماد مشتریان فروشگاه خود را جلب کند.

حامد سرائی اهمیت و تاثیر کسب و کارهای آنلاین را برای توسعه جامعه امروزی و افزایش سطح رفاه مردم غیر قابل انکار دانست و با بیان اینکه تعداد شرکت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی بایستی در سطح استان افزایش یابد اظهار کرد: تعداد 115 شرکت و 39 فروشگاه عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان هستند و 50 مشاور حقیقی و حقوقی با عضویت در این سازمان به فعالیت مشغول اند، 12 شرکت دانش بنیان در حوزه ICT نیز هم اکنون فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در شرایط خاص مانند شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی مکرر مراکز تجاری و بازرگانی می شود فروشگاه های اینترنتی مهم ترین بستر برای رفع نیازهای تجاری طیف زیادی از جامعه است و از این رو ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی خواهد بود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان تعداد کسب و کارهای آنلاین استان را که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند را 287 مورد برشمرد و افزود: با شیوع ویروس کرونا، یکی از هدف ها و برنامه هایی که در استان مورد توجه قرار گرفت توسعه تجارت الکترونیک و افزایش بازدهی این بنگاهها بود که مجموعه وزارت در استان همچون زیر ساخت استان با افزایش پهنای باند و پست استان با عمل جهادی در توزیع مرسولات خرید اینترنتی، گام مهمی در این امر برداشتند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا