اجتماعی

11معدن استان در اراضی موقوفه واقع هستند 

رئیس اداره بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان گفت: 11معدن استان در اراضی موقوفه واقع هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رضا حسینی در جلسه تعیین تکلیف معادن واقع در اراضی موقوفه شهرستان ابهر،اظهار داشت: ۱۱ معدن در استان زنجان در اراضی موقوفه واقع شده‌اند که از این تعداد هفت معدن در شهرستان ابهر، سه معدن در شهرستان خدابنده و یک معدن هم در شهرستان ماهنشان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه وجود این تعداد معادن واقع در اراضی موقوفه در سال‌های اخیر مشخص شده است، تصریح کرد: در تلاش هستیم که میزان حق و حقوق موقوفه در این معادن را بصورت کاملا کارشناسی شده و از طریق قانونی و رسمی مشخص کرده و در آینده نزدیک اجرا کنیم.

رئیس اداره بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان با بیان اینکه واقفان خیراندیشی که سال‌ها پیش از خودگذشتگی کرده و این اراضی ارزشمند را که ملک آنان بوده به خاطر نیت‌های والایی که برای خدمت به مردم و جامعه خود داشتند، وقف نکرده‌اند، افزود: اکنون چشم انتظار اجرای نیات خود از قبیل مساعدت به نیازمندان و دارو و درمان بیماران، کمک به ایتام و دانش‌آموزان و طلاب کم درآمد یا برگزاری مجالس تبلیغ و ترویج دین یا عزاداری امام حسین (ع) هستند.

سیدحسینی خاطر نشان کرد: در بحث پیگیری حقوقی و فنی وضعیت معادن واقع در اراضی موقوفه جزو استان‌های پیشتاز در کشور هستیم و تعامل خوبی با بهره‌برداران معادن داریم تا امور از طریق مجاری قانونی حل و فصل شده و طرفین به حقوق عادلانه خود بر اساس قانون دست یابند.

وی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه به عنوان سازمان متولی موقوفات در مرحله اول موظف است که وقفیات را حفظ و حراست کرده و از تغییر و تبدیل آن جلوگیری کند و در مرحله دوم مقدمات قانونی مورد نیاز برای اجرای نیات واقفان را فراهم آورد، عنوان کرد: در نهایت موقوفات را به درآمد شایسته مطابق با وضعیت و موقعیت هر موقوفه برسانیم تا این درآمد صرف اجرای نیات واقفان شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا