اجتماعی

3میلیون و 500 هزار اشتراک الکترونیکی در سطح کشور

معاون توسعه مشارکت‌‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار اشتراک الکترونیکی در سطح کشور داریم که مسیر هم به لحاظ فرهنگی و هم به لحاظ اجرایی رو به توسعه و پیشرفت است، خاطرنشان کرد: صدقه پیامکی با کد QR که حدود یک سال از آغاز آن می‌گذرد، در چهار ماه اخیر حدود ۴ میلیارد تومان از این طریق جمع‌آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حبیب‌الله آسوده، در نشست خبری با خبرنگاران استان زنجان، با اشاره به آغاز طرح “نذر امسال من حمایت از یک یتم” اظهار داشت: با توجه به آغاز  این پویش، مردم خیر در سطح کشور می‌توانند نذورات خود را در راه حمایت از افراد تحت حمایت کمیته امداد به کار گیرند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار خانوار و قریب پنج میلیون نفر به طور مستقیم تحت پوشش کمیته امداد کشور هستند تصریح کرد: در این میان کارکرد مراکز نیکوکاری اهمیت ویژه ای دارد چرا که از سوی این مراکز به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانواده کمک می شود.

معاون توسعه مشارکت‌‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۰ هزار شغل در مشاغل خرد و خانگی توسط کمیته امداد در سطح کشور ایجاد شده است خاطرنشان کرد: وجود این شغل ها نقش موثری در توانمندسازی مددجویان و اشتغالزایی آنها داشته است.

این مسوول با اشاره به اجرای طرح اطعام و احسان حسینی گفت: این طرح همانند سال های گذشته طی ماه‌های محرم و صفر و با استفاده از ظرفیت خیرین و کمک به نیازمندان در قالب محرم و صفر و سایر نیت ها انجام می شود.

وی از مشارکت حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومانی خیرین در طرح اطعام و احسان حسینی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۵۰۰۰ آشپزخانه مردمی در کشور گروه‌های مردمی را مدیریت کنند.

آسوده با بیان اینکه سال گذشته در مجموع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان کمک‌های مردمی در کمیته امداد امام خمینی (ره) راهبری و هدایت شده است، تصریح کرد: از ۱۰ هزار میلیارد تومان ذکر شده، ۵۵۰۰ میلیارد تومان کمک‌هایی بوده که از طریق بیش از ۹۶۰۰ مرکز نیکوکاری انجام شده که کمیته امداد امام خمینی (ره) وظیفه هدایت آن را ایفا کرده‌ است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) در رابطه با طرح اکرام محسنین، گفت: هر ایرانی می‌تواند با همه شرایط سخت موجود و با حداقل ۱۰ هزار تومان حامی فرزند یتیم و محسنین شود، گفتنی است بیش از یک میلیون و ۱۹۰ هزار حامی در کشور به ۴۰۹ هزار فرزند یتیم و محسنین کشور کمک می‌کنند.

آسوده با بیان اینکه هم‌اکنون در سطح کشور ۵ میلیون صندوق صدقه کوچک در منازل وجود دارد، ابراز داشت: از مجموع صندوق‌های ثبت شده ۴۸۸ میلیارد تومان جذب شده است که این مبلغ در امور مختلف از جمله مسکن، جهزیه، سلامت مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در طول سال گذشته یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان زکات، فطریه در کشور جمع‌آوری شده است، عنوان کرد: این مبالغ در همان مناطق جمع‌آوری شده در راستای فقر‌زدایی به کار گرفته شده است.

۲۹ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان نیز در ادامه گفت: در سطح استان زنجان 200 هزار مشترک در قالب حامی طرح اکرام ایتام، مودی زکات و خیرین با کمیته امداد همکاری می‌کنند.

روح‌الله صالحی افزود: : در چهار ماهه نخست سال جاری هر زنجانی به طور میانگین ۱۰۴ هزار تومان به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد کمک کرده است.

صالحی با بیان اینکه اشتغال محوری‌ترین فعالیت در کمیته امداد است ابراز داشت: از ابتدای سال جاری قریب به ۷۵۰ فرصت شغلی با سرمایه‌گذاری ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ایجاد شده است و ۵۸۰ مورد آموزش‌های مهارتی به خانواده‌ها انجام گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا