اجتماعی

کنترل ریزش‌ها در راه‌های کوهستانی استان زنجان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از کنترل ریزش‌ها در راه‌های کوهستانی این استان و تهیه و نصب پنج هزار علائم انتظامی و اخباری در محورها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جعفر قزوینیان، با اشاره به سفرهای تابستانی هموطنان به این استان، اظهار داشت: در ایام تابستان افزایش گشت‌های مستمر راهداری، بهسازی و آشکارسازی نقاط پرحادثه را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: به همین منظور احیاء خط‌کشی‌ها به ویژه در ورودی و خروجی شهرها، پاکسازی سطح راه‌ها و کنترل ریزش‌ها در راه‌های کوهستانی، پاکسازی پارکینگ‌ها، شست‌وشو علائم، کنترل شبانه روزی ناوگان حمل ونقل بار و مسافر در حال انجام است.

قزوینیان همچنین از مصرف ۲۲ هزار تن آسفالت برای روکش، لکه‌گیری مقطعی و چاله پرکنی جهت تردد ایمن و افزایش سرعت ترافیک در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و اظهار کرد: در این ایام به جز پرسنل راهداری، ۲۶۰ نفر نیروی شرکتی به صورت پیمانکاری در محورهای استان مستقر و در حال فعالیت هستند. همچنین ۲۵۲ دستگاه ماشین آلات آماده به کار نیز برای انجام عملیات راهداری در راهدارخانه‌ها مستقر شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: خط کشی در محورهای شریانی، اصلی، فرعی و راه‌های روستایی به طول یک هزار کیلومتر، تهیه و نصب و تعمیرات گاردریل در محورهای شریانی، اصلی، فرعی و راه‌های روستایی به طول ۱۳ کیلومتر، تهیه و نصب بلوک مفصلی در آزادراه زنجان – قزوین به طول ۲.۵ کیلومتر، تهیه و نصب سیستم روشنایی در آزادراه زنجان – قزوین به طول یک کیلومتر، تهیه و نصب تابلوهای اطلاعاتی در محورهای شریانی، اصلی و فرعی به طول ۵۵۰ مترمربع و تهیه و نصب علائم انتظامی و اخباری در محورها به تعداد پنج هزار عدد از جمله اقداماتی است که برای ارتقا ایمنی کاربران جاده عملیاتی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا