با ما همراه باشید

اجتماعی

کلنگ زنی نخستین خانه کودک و نوجوان خیرساز بهزیستی زنجان

مدیر کل بهزیستی گفت : اولین خانه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست بهزیستی استان زنجان به همت «پایداری »خیر حامی کودکان احداث می‌گردد.

منتشر شده

در

کلنگ زنی نخستین خانه کودک و نوجوان خیرساز بهزیستی زنجان

به گرارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در آیین کلنگ زنی اولین خانه کودک و نوجوان خیرساز بهزیستی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ، معاون نیروی انسانی استانداری ، مدیر کل بهزیستی و خیرین حامی کودکان برگزار شد .

محمد محمدی اظهارداشت : این خانه در زمینی برابر با ۴۵۰مترمربع و زیربنای ۲۳۰۰متر در هفت طبقه شامل مجموعه های آموزشی ,فرهنگی,اقامتی,گالری, فضای بازی و درمانی ، با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان در مدت ۱۸ماه ساخته خواهد شد .

وی با بیان اینکه مراکز نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می شوند تصریح کرد : موسسه خیریه ی مهر یزدان به عنوان مرکز نگهداری و پرورش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تحت نظارت بهزیستی است که در حال حاضر 15فرزند در این مرکز نگهداری می شوند .

مدیرکل بهزیستی زنجان خاطر نشان کرد : این موسسه به عنوان مرکز نگهداری و پرورش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست دارای دو مرکز جداگانه است که مرکز شماره یک در شهریور سال 1393 تاسیس شده و مسؤلیت نگهداری کودکان پسر محدوده سنی 6 تا12سال را بر عهده داشته و مرکز شماره دو در شهریور1395افتتاح گردید و مسؤلیت نگهداری فرزندان پسر 13تا 18 سال را بر عهده دارد .

این مقام مسئول عنوان کرد :این مرکز با هدف نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، آموزش و ارتقای تحصیلی و علمی دانش آموزان، اعتلای شخصیت اجتماعی و مسئولیت پذیری و بالندگی در جامعه ، تامین نیازهای بهداشتی و درمانی فرزندان ارائه خدمات مشاوره و مددکاری و خدمات فوق برنامه ارائه مهارت های فنی، کمک به اشتغال فرزندان با یارانه ی دولتی و تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کند .

محمدی خاطر نشان کرد : در حال حاضر ۴مرکز غیردولتی و یک شیرخوارگاه دولتی عهده دار نگهداری از نزدیک به ۶۰کودک بی سرپرست و بد سرپرست هستند و ۲۶۵کودک نیز بصورت امداد بگیر در خانواده ها زندگی می کنند .

وی با اشاره به واگذاری ۳۳کودک به خانواده ها بصورت بازپیوند و فرزند خوانده ،تصریح کرد : قانون گذار فقط تا 16 سالگی اجازه فرزند خواندگی می‌دهدو البته همه کودکان دارای شرایط فرزندخواندگی نمی باشند و واگذاری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده های متقاضی واجد شرایط به دو صورت امین موقت و دائم صورت می پذیرد.

مدیرکل بهزیستی زنجان ضمن تقاضای اشتغال برای فرزندان بهزیستی که مستقل شده و از خانه های بهزیستی ترخیص می شوند ، یادآور شد : فرزندان ترخیصی از بهزیستی فرزندان موفق و تحصیلکرده ای هستند که بخش صنعت زنجان می تواند بهترین پتانسیل جهت اشتغال آنها باشد که این امر به همت خیرین و صاحبان صنایع قابل اجراست .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها