اجتماعی

کلنگ زنی نخستین خانه کودک و نوجوان خیرساز بهزیستی زنجان

به گرارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در آیین کلنگ زنی اولین خانه کودک و نوجوان خیرساز بهزیستی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ، معاون نیروی انسانی استانداری ، مدیر کل بهزیستی و خیرین حامی کودکان برگزار شد .

محمد محمدی اظهارداشت : این خانه در زمینی برابر با ۴۵۰مترمربع و زیربنای ۲۳۰۰متر در هفت طبقه شامل مجموعه های آموزشی ,فرهنگی,اقامتی,گالری, فضای بازی و درمانی ، با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان در مدت ۱۸ماه ساخته خواهد شد .

وی با بیان اینکه مراکز نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست با مشارکت بخش خصوصی و با پرداخت یارانه بهزیستی اداره می شوند تصریح کرد : موسسه خیریه ی مهر یزدان به عنوان مرکز نگهداری و پرورش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تحت نظارت بهزیستی است که در حال حاضر 15فرزند در این مرکز نگهداری می شوند .

مدیرکل بهزیستی زنجان خاطر نشان کرد : این موسسه به عنوان مرکز نگهداری و پرورش کودکان بی سرپرست و بد سرپرست دارای دو مرکز جداگانه است که مرکز شماره یک در شهریور سال 1393 تاسیس شده و مسؤلیت نگهداری کودکان پسر محدوده سنی 6 تا12سال را بر عهده داشته و مرکز شماره دو در شهریور1395افتتاح گردید و مسؤلیت نگهداری فرزندان پسر 13تا 18 سال را بر عهده دارد .

این مقام مسئول عنوان کرد :این مرکز با هدف نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، آموزش و ارتقای تحصیلی و علمی دانش آموزان، اعتلای شخصیت اجتماعی و مسئولیت پذیری و بالندگی در جامعه ، تامین نیازهای بهداشتی و درمانی فرزندان ارائه خدمات مشاوره و مددکاری و خدمات فوق برنامه ارائه مهارت های فنی، کمک به اشتغال فرزندان با یارانه ی دولتی و تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کند .

محمدی خاطر نشان کرد : در حال حاضر ۴مرکز غیردولتی و یک شیرخوارگاه دولتی عهده دار نگهداری از نزدیک به ۶۰کودک بی سرپرست و بد سرپرست هستند و ۲۶۵کودک نیز بصورت امداد بگیر در خانواده ها زندگی می کنند .

وی با اشاره به واگذاری ۳۳کودک به خانواده ها بصورت بازپیوند و فرزند خوانده ،تصریح کرد : قانون گذار فقط تا 16 سالگی اجازه فرزند خواندگی می‌دهدو البته همه کودکان دارای شرایط فرزندخواندگی نمی باشند و واگذاری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده های متقاضی واجد شرایط به دو صورت امین موقت و دائم صورت می پذیرد.

مدیرکل بهزیستی زنجان ضمن تقاضای اشتغال برای فرزندان بهزیستی که مستقل شده و از خانه های بهزیستی ترخیص می شوند ، یادآور شد : فرزندان ترخیصی از بهزیستی فرزندان موفق و تحصیلکرده ای هستند که بخش صنعت زنجان می تواند بهترین پتانسیل جهت اشتغال آنها باشد که این امر به همت خیرین و صاحبان صنایع قابل اجراست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا