اجتماعی

کتابخانه ها مامنی برای رهپویان علم و ادب هستند

فرماندار زنجان گفت: کتابخانه ها مامنی برای فرهیختگان و جویندگان علم و دانش در جای جای میهن اسلامی می باشند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،پرویز خالقی فرماندار زنجان در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی « اندیشه سپید » با اشاره به نقش مثبت و تاثیرگذار کتابخانه ها در تعالی فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از مهمترین شاخصه های توسعه فکری جامعه، اظهار داشت: کتابخانه ها مامنی برای فرهیختگان و جویندگان علم و دانش در جای جای میهن اسلامی هستند.

خالقی ضمن قدردانی از خدمات ارزنده متولیان کتابخانه عمومی « اندیشه سپید » زنجان گفت: اینگونه کتابخانه های تخصصی می توانند دنیای واقعی را برای افراد روشندل ملموس کرده و ظلمات را تبدیل به نور نمایند.

این مسئول با تاکید بر اطلاع رسانی های عمومی از فعالیت کتابخانه های تخصصی نظیر « اندیشه سپید » در زنجان، ادامه داد: نتایج فعالیت های این چنینی رضایت خداوند را به ثمر خواهد نشاند چراکه روشندلان را با نعمات الهی آشناتر ساخته و اشتیاق را در وجودشان شعله ورتر می نماید.

کتابخانه عمومی « اندیشه سپید» زنجان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و بنای آن در زمینی به مساحت ۶۹۰ متر با زیربنای ۲۱۶ متر مربع ساخته شده است.

کتابخانه عمومی «اندیشه سپید» دارای 270 عنوان کتاب بریل در 900 نسخه، 3755 نوار کاست، 855 حلقه لوح فشرده گویا و 2237 نسخه کتاب بینایی است.

از جمله بخش‌های فعال این کتابخانه می‌توان به بخش مخزن کتاب‌های بریل و گویا، بخش کودک، سالن مطالعه، واحد سمعی و بصری، اینترنت، نشریات، بخش چاپ و نمازخانه اشاره کرد.

از تجهیزات کتابخانه عمومی «اندیشه سپید» می توان به رایانه، برجسته‌نگار، نرم‌افزار نوید 4 و 5، نرم‌افزار پارس‌آوا، نرم‌افزار سروش، چاپگر بریل، دستگاه زای‌فیوز، ماشین پرکینز، انواع دستگاه به ‌دید ( درشت ‌نمای الکترونیکی ) برای کم ‌بینایان، دستگاه ضبط و پخش نوار کاست، دستگاه ضبط صدا، تبلت، ماشین حساب گویا، ساعت گویا، دستگاه اسکنر، دستگاه فتوکپی، هدفون، واکمن، ذره‌بین، پکجاز، لوح و قلم، نوار کاست، اسباب‌ بازی ویژه کودکان نابینا و کم ‌بینا اشاره نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا