با ما همراه باشید

ورزش

کاراته کای ابهری بر سکوی سوم جهان ایستاد

ورزشکار ابهری در رقابت‌های جهانی لهستان مدال برنز گرفت.

منتشر شده

در

کاراته کای ابهری بر سکوی سوم جهان ایستاد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در این رقابت‌ها که با حضور ۹۰ کشور و به میزبانی لهستان برگزار شد ، وحید صالحی ، ورزشکار ابهری از روستای قروه توانست ، سوم شده و مدال برنز این دوره از مسابقات را از آن خود کند.

کاراته کا‌هایی از روسیه و ایران به مقام‌های اول و دوم این دوره از مسابقات دست یافتند.

این ورزشکار در بدو ورود به ابهر ، مورد استقبال هم استانی‌ها قرار گرفت.

در این دوره از مسابقات جهانی کاراته ، تیم ایران در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورزش

جوانان بازوان خوبی برای اجرای سیاست هستند

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر گفت‌وشنود میان مسئولان و جوانان تأکید کرده است، گفت: این مسئله ویترینی و تفننی نیست بلکه راهبردی است و باید جوانان بدانند که چه چیزی در سطح حاکمیت اتفاق می‌افتد و مسئولین نیز خودشان را نباید مستثنی از آرا و نظرات جوانان در حل مسائل بدانند چراکه جوانان بازوی خوبی برای اجرای سیاست هستند.

منتشر شده

در

توسط

جوانان بازوان خوبی برای اجرای سیاست هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،وحید یامین‌پور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در زنجان، اظهار داشت: شعار دولت مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب است و محور بیانیه گام دوم انقلاب جوانان است.

وی با بیان اینکه محور بیانه گام دوم انقلاب نیز جوانان است و البته نگاهی که به جوانان در این مقطع است با سال‌های پیش متفاوت است، تصریح کرد:در حال حاضر رهبر معظم انقلاب نیز بر حضور جوانان در عرصه‌های مختلف به عنوان یک ضرورت تاکید کرده‌اند و در همین راستا نگاه رئیس‌جمهور، نگاهی جدی به حوزه جوانان است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه امروزه جوان‌گرایی و جوان محور بودن یک انتخاب از انتخاب‌های متعدد نیست، تصریح کرد: بلکه تنها انتخاب راهبردی نظام برای آینده است و امروز با ضرورت تغییر نسل در حاکمیت مواجه هستیم.

یامین پور افزود: انقلاب رویکردی کاملا جوانانه بود که رهبری طی سال های گذشته نیز خواستار توجه به این مقوله یعنی جوانان شدند.

وی با اشاره به اینکه نگاه رییس جمهور به جوانان نگاه جدی است، اظهار داشت: ایشان بحث ادغام جوانان با ورزش را یک اتفاق غلط عنوان کردند، که هم اکنون در کشور نیز کسی مدافع انجام چنین کاری نیست.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در شورای عالی جوانان ۲۳ اسفند ۱۴۰۰تشکیل شد و به‌صراحت رئیس‌جمهور خواهان ارتقا نهاد متولی جوانان شد، ابراز کرد: در این راستا به دستور رئیس‌جمهور دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری برای پیگیری امور فرابخشی جوانان احیا شود.

وی تصریح کرد: در این دبیرخانه پست‌هایی تعریف‌شده است و ستاد امور ساماندهی جوانان نیز در ذیل این دبیرخانه تشکیل خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه دستورالعملی در سازمان امور استخدامی ابلاغ‌شده است مبنی بر اینکه وزرا ،استانداران و رؤسای سازمان‌های مستقل دولتی می‌توانند یک الی ۵ نفر مشاور و دستیار جوان داشته باشند، تصریح کرد: این مشاوران طبق دستور‌العمل به‌صورت شبکه در شورای عالی جوانان به‌عنوان ستاد همکاری می‌کنند.

یامین پور با بیان اینکه به ماموریت ستاد امور ساماندهی جوانان استان به همراهی شورای دستیاران جوان در استان، عنوان کرد: مهم‌ترین مأموریت هم‌افزایی دستگاه‌هایی است که متولی امور جوانان است و لذا ستاد ساماندهی نیاز به طراحی دستور مبتکرانه و نوآوری در این زمینه دارد که کارهایی در این خصوص انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر گفت‌وشنود میان مسئولان و جوانان تأکید کرده است، تصریح کرد: این مسئله ویترینی و تفننی نیست بلکه راهبردی است و باید جوانان بدانند که چه چیزی در سطح حاکمیت اتفاق می‌افتد و مسئولین نیز خودشان را نباید مستثنی از آرا و نظرات جوانان در حل مسائل بدانند چراکه جوانان بازوان خوبی برای اجرای سیاست هستند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مقام معظم رهبری به دولت دستور و تأکید کرده است که در اجرائیات مشارکت مردم باید جلب شود، خاطرنشان کرد: یکی از این بازوها تشکل‌های جوانان در سراسر کشور هستند ازجمله سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان ،گروه‌های جهادی و….هستند .

یامین پور با اشاره به اینکه طی شش ماه تشکیل دولت ۵۴ درصد انتصابات مقامات در وزارتخانه‌ها متولدین ۵۷ به بعد است، اظهار کرد: این روال ادامه پیدا خواهد کرد و باید از جوانان در این امور استفاده کرد.

ادامه مطلب

ورزش

70 درصد کم تحرکی ملی در سال 1400 به ثبت رسیده است

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه رشد 25 درصدی آمار کم تحرکی در کشور در دو سال کرونا یک زنگ خطر برای حکمرانان و تصمیم سازان کشور است تصریح کرد: اصلاح سبک زندگی و ورزش تنها رویکرد مؤثر برای پر کردن این خلأ بزرگ است.

منتشر شده

در

توسط

70 درصد کم تحرکی ملی در سال 1400 به ثبت رسیده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،افشین ملایی در مجمع سالانه هیأت استان زنجان؛ ملایی با بیان اینکه رشد 25 درصدی آمار کم تحرکی در کشور در دو سال کرونا یک زنگ خطر برای حکمرانان و تصمیم سازان کشور است اظهار داشت: اصلاح سبک زندگی و ورزش تنها رویکرد مؤثر برای پر کردن این خلأ بزرگ است.

وی با بیان اینکه اضافه وزن، چاقی و شیوع گسترده بیماری های غیر واگیر امروز در کشور منبعث از کم تحرکی و سبک زندگی غلط است تصریح کرد: امروز تنها بیماری دیابت در کشور 4 میلیارد دلار از ذخایر ارزی را به خود اختصاص داده است و این برای کشوری که در حال تحریم است و نیازمند جراحی های بزرگ اقتصادی نیز هست یک شوک عظمیم ملی است.

ملایی با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی به توده های مردم در مورد اهمیت ورزش کردن و اصلاح سبک زندگی اظهار داشت: فدراسیون ورزش های همگانی در برنامه های پیش رو در این راستا کوشیده و امیدواریم بتوانیم در آینده ای نزدیک آمار پیاده روی ها را گسترش دهیم.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی تنها راه خروج از این بحران بزرگ را در سه خروجی شامل: مداخلات بالادستی و تدوین قوانین مؤثر حمایت کننده ، توسعه زیر ساخت های شهری در سراسر کشور و ایجاد مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری بیشمار و در حیطه ی عملیاتی که جزو وظایف فدراسیون ها و هیأت های ورزشی است، تدوین برنامه های پرحجم برای بهبود مشارکت مردم و تأثیرگذاری قابل لمس گسترده در زندگی و زیست مردم دانست و افزود: اصلی ترین و راهبردی ترین هیأت های ورزشی باید در استان ها هیأت های همگانی به واسطه ی اهمیت سلامتی مردم باشند و حمایت ها نیز برای فعالیت هایشان باید بیش از پیش باشد.

 

ادامه مطلب

ورزش

جشنواره رسم جوانمردی در زنجان برگزار می شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت:جشنواره رسم جوانمردی به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و روز بسیج ورزشکاران و با حضور دکتر یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در زنجان برگزار می شود.

منتشر شده

در

توسط

جشنواره رسم جوانمردی در زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد بازرگان از برگزاری جشنواره رسم جوانمردی به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و روز بسیج ورزشکاران خبر داد اظهار کرد: این جشنواره با حضور دکتر یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در زنجان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مراسم ساعت 18 روز 1 خرداد 1401 در اردوگاه فرهنگی ورزشی شهید باکری استان برگزار خواهد شد افزود: در این جشنواره از ورزشکاران، مربیان، داوران، پیشکسوتان، رؤسای هیأت های ورزشی استان و ورزشکاران منتخب مردمی تجلیل خواهد شد.

بازرگان با اشاره به اینکه 17 شوال مصادف با بیست و نهم اردیبهشت ماه سال1401 ؛ یادآور مبارزه پهلوانانه حضرت علی ( علیه السلام) با عمروبن عبدود؛ مبارز معروف عرب بود که او را شکست داد و پرچم اسلام را سربلند کرد و پرچم کفر را واژگون ساخت. اظهار داشت: برای نسل امروز آگاهی از جوهره راستین پهلوانی بسیار سودمند و بهره جویی از آنها مایه آسایش می شود، چرا که پهلوانی و پهلوان مداری ارزش های فرهنگی و اخلاقی بسیار فراوانی دارند که می تواند این نسل را از ارزش های غلط و کاذب دور سازد و آنها را به خیرخواهی و رشد و تعالی بکشاند.

گفتنی است در این جشنواره علاوه بر موارد مذکور از برترین های عفاف و حجاب و خانواده شهدا نیز همراه با اجرای برنامه های باستانی تجلیل به عمل خواهد آمد.

ادامه مطلب

برترین ها