اقتصاد

چرا قیمت تولید کننده به جای قیمت مصرف کننده بر روی کالا درج می گردد؟

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: افزایش غیر معمول قیمت کالاها در نظام توزیع یکی از مهمترین دلایل درج قیمت تولید کننده به جای قیمت مصرف کننده بر روی کالا می باشد.

وی با اشاره به ارائه تخفیف های غیر واقعی و اغواکننده فروشگاهها و عدم وجود فاکتور مشخص برای محاسبه قیمت واقعی کالا افزود: عدم بهره مندی مصرف کننده ها از تخفیفات تولیدکنندگان و سود شبکه توزیع از این تخفیفات و نیز اجبار مصرف کننده به پرداخت بیشترین هزینه حمل در همه شهرها از جمله مسائلی بود که وزارت صنعت ، معدن و تجارت را بر آن داشت که طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالا را اجرایی نماید.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: با درج قیمت تولیدکننده بر روی کالا شاهد واقعی شدن قیمت تولیدکنندگان در جهت کاهش مالیات و حذف درج قیمت غیرواقعی روی کالا هستیم.

وی یادآور شد : از دیگر مزایای اجرای این طرح حذف حاشیه سودهای غیرمتعارف و حذف تخفیفات اغواکننده دروغین می باشد .

فغفوری با اشاره به پشتیبانی قانونی این طرح گفت: بر اساس قانون نظام صنفی درج قیمت از طریق الصاق برچسب روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل تولید ، عرضه ، کسب و حرفه به نحوی که قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به سهولت و روشنی برای همگان قابل رویت باشد ، مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا