اجتماعی

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی طرح های آبرسانی در شهرستان طارم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این طرح بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری از آن جمعیتی افزون بر 2100 نفر از خدمات آب شرب پایدار بهره مند می شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: در راستای رفع تنش آبی در شهر چورزق، قناتی به طول 200 متر با اعتباری معادل 10 میلیارد ریال احداث می شود.

وی افزود: این طرح بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری از آن جمعیتی افزون بر 2100 نفر از خدمات آب شرب پایدار بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان داشت: اجرای طرح های آبرسانی محرومیت زدایی با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) نیز در روستاهای هارون آباد علیا و سفلی، عزیز آباد، هزار رود سفلی و علیا، دستجرده، تشویر، هندی کندی و گیلانکشه شهرستان طارم در دست اقدام است.

جزء قاسمی افزود: طرح های آبرسانی برای روستاهای فاقد دهیاری در شهرستان طارم نیز در 5 روستای شیرمشه، خساره بالا، جوجورقان، میدان مطهری و لهنه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در دست اجرا می باشد.

وی گفت: عملیات احداث دو باب مخزن ذخیره آب در روستاهای کهیا و غلام چم در شهرستان طارم نیز با حجم ذخیره سازی 400 متر مکعب آب آشامیدنی در قالب پروژه های تک روستایی اجرا می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی به روستای ونیسر نیز که در ایام تابستان با تنش آبی مواجه بود شامل احداث 3200 متر خط انتقال، حفر و تجهیز یک حلقه چاه و تامین برق با اعتبار 10 میلیارد ریال و مشارکت اهالی این روستا اجرایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا