با ما همراه باشید

اجتماعی

پنج فروند هلی کوپتر هلال احمر وارد چرخه عملیات و ماموریت های امداد و نجات شد

مدیر عامل شرکت خدمات هلی کوپتری نوید گفت: این شرکت مسئولیت راهبری، تعمیر و نگهداری 24 فروند هلی کوپتر جمعیت هلال احمر کشور را برعهده دارد.

منتشر شده

در

پنج فروند هلی کوپتر هلال احمر وارد چرخه عملیات و ماموریت های امداد و نجات شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کاپیتان منوچهر رسولی اظهار داشت: از این تعداد هلی کوپتر 21 فروند عملیاتی و آماده به کار در 31 استان کشور تقسیم شده که هر فروند از طلوع تا غروب آفتاب آماده اجرای ماموریت های امداد و نجات هستند.

وی یادآوری کرد: سعی کرده ایم بالگردها را در سطح کشور به گونه ای تقسیم کنیم که در کمترین زمان ممکن در حوادث و رویدادها هلی کوپتر را فعال کنیم.

مدیر عامل شرکت خدمات هلی کوپتری نوید گفت: بالگردهای هلال احمر در استان های مشهد، کرمان، قم، تهران و زاهدان به صورت ثابت و در 365 روز از سال مستقر هستند که علت این مهم به دلیل دوری مسافت این استانهاست که در صورت جابجایی هزینه پرواز زیادی را به هلال احمر تحمیل می کند.

رسولی اظهار داشت: هلی کوپترهای هلال احمر در برخی از استان های نزدیک از جمله زنجان و قزوین، کردستان و کرمانشاه و دیگر استانها مشترک بوده و در ماه 15 روز در مرکز استان مستقر می شود.

وی خاطرنشان کرد: تعمیر و نگهداری هلی کوپترهای هلال احمر تا رده اورهال و حتی بیشتر از این رده در شرکت خدمات هلی کوپتری نوید انجام می شود این شرکت بازنشسته های نیروهای مسلح را گلچین کرده و افرادی در این مرکز فعالیت دارند که بیش از یکهزار ساعت پرواز داشته باشند.

مدیر عامل شرکت خدمات هلی کوپتری نوید گفت: بیشتر خلبان های هلال احمر بیش از چهار ساعت پرواز داشته اند و از منتخبان مدرسان نیروهای مسلح و هوانیروز، هلی کوپتری هوا ناجا هستند آنها خلبان یک هایی بوده اند که به عنوان خلبان 2 در هلال احمر فعالیت دارند.

رسولی، به پروازهای هلال احمر در امداد و نجات اشاره کرد و افزود: این عملیات ها بیشتر در ارتفاعات دماوند و کوه های اطراف تهران انجام می شود چرا که بیشتر افرادی که به کوهپیمایی می روند سقوط می کنند یا هنگام برگشتن دچار سانحه و ناراحتی های قلبی می شوند و توانایی برگشت را ندارند.

وی اظهارداشت: بهمن سال گذشته حادثه ای که در ارتفاعات شمال تهران اتفاق افتاد، با توجه به اینکه هلال احمر برای انتقال جسد وظیفه ای ندارد اما در این حادثه بالگردهای هلال احمر 12 جنازه را به پایین انتقال دادند که کاری پرخطر بود.

مدیر عامل شرکت خدمات هلی کوپتری نوید گفت: تلاش کرده ایم گستردگی بالگردها در سطح کشور طوری باشد تا در کمترین زمان ممکن هنگام وقوع سیل و زلزله ای هلی کوپتر نزدیک ترین محل سانحه را اعزام و چنانچه عمق حادثه زیاد باشد از بالگرد سایر استان ها نیز برای انجام وظیفه استفاده می کنیم.

رسولی ادامه داد: در سیل لرستان 13 فروند بالگرد هلال احمر را در خرم آباد مستقر کرده بودیم، توانستیم در یک ماه یکهزار و 200 ساعت پرواز انجام دهیم که در نوع خود بی سابقه است.

وی افزود: امسال با کمک و حمایت رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی و دبیر کل پنج فروند از هلی کوپترهای زمین گیر شده را اورهال و وارد چرخه عملیات و ماموریت های امداد و نجات کنیم بعد از نیروهای مسلح بیشترین ناوگان بالگردی را هلال احمر دارد که در سطح کشور پراکنده است.

به گفته مدیر عامل شرکت خدمات هلی کوپتری نوید، سال 94 قراردادی مبنی بر خرید 6 فروند هلی کوپتر 412 منعقد شده بود که تاکنون از این تعداد سه فروند خریداری شده امسال نیز یک فروند دیگر خریداری و به ناوگان بالگری هلال احمر اضافه خواهد شد.

رسولی یادآوری کرد: سالانه 2 هزار و 500 تا سه هزار ساعت پرواز عملیات امداد و نجات انجام می دهیم که ماهانه 150 ساعت پرواز برای این ماموریت ها در سطح کشور انجام می شود.

وی تاکید کرد: گروه فنی پرواز هلال احمر از بازنشسته های نیروهای مسلح هستند و 30 سال تجربه کار را دارند ماموریت ها دقیق و در کمترین زمان ممکن با موفقیت انجام می شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها