اجتماعی

پروژه های مسکن غرب زنجان 43 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان گفت:در بخش غرب زنجان نیز 6 هزار واحد در دست اجرا است که میانگین پیشرفت این پروژه‌ها 43 درصد است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری با بیان اینکه در پروژه M6 تعدادی از واحدها تا پایان سال قابل بهره برداری بوده که باید انشعابات نیز تکمیل شود تا بتوانیم به مردم تحویل دهیم اظهار داشت:2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای زیرساخت‌های مسکن ملی اختصاص داده‌ایم که باید دستگاه‌های خدمات رسان به کمک ما بیاید تا پروژه تکمیل شود.

وی با بیان اینکه شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و قیدار چهار هدف بافت‌های بازآفرینی شهری هستند که در شهر زنجان 8محله هدف به عنوان سکونتگاه غیر رسمی معرفی شدند،تصریح کرد: از سال 98در بخش ستاد بازآفرینی شهری پروژه‌هایی در سطح استان خصوصاً در زنجان با مشارکت دستگاه‌های مرتبط انجام داده شده است و 90درصد این پروژه‌ها به اتمام رسیده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان زنجان گفت: تعداد 72 هزار و 171 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که 143 نفر در انتظار بررسی و 4 هزار و 614 نفر در انتظار تأیید اولیه و به 15 هزار 374 نفر پروژه تخصیص یافته است.

اسماعیلی با بیان اینکه بخش بیشتر پروژه‌هایی که بالای 30 تا 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهند رسید افزود: در بخش غرب زنجان نیز 6 هزار واحد در دست اجرا است که میانگین پیشرفت این پروژه‌ها 43 درصد است.

وی با اشاره به بخش اعظمی از تعداد متقاضیان شرکت کننده در طرح ملی مسکن بیان کرد: برای این متقاضیان علاوه بر 15 هزار واحد در حال ساخت برای 10 هزار واحد نیاز به زمین داریم تا بتوانیم استارت کار را برای این متقاضیان نیز شروع کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: اجرای پروژه محور داودقلی- دلجویی، ایجاد نخستین دفتر تسهیل‌گری در استان، طرح بهسازی و نوسازی کوی نجف آباد، تهیه طرح مطالعاتی محله اصغریه زنجان، تخصیص قیر رایگان به شهرداری‌های شهرهای هدف، معرفی متقاضیان استفاده از تسهیلات بافت‌های فرسوده به مسکن از دیگر اقدامات انجام شده در قالب این ستاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا