اجتماعی

پرداخت 507 فقره تسهیلات مسکن روستایی به محرومین در زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با بنیاد مستضعفان ، تاکنون ۵۰۷ فقره تسهیلات مسکن روستایی به محرومین در سطح استان پرداخت شده است، گفت : براساس این تفاهم نامه، به این افراد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض ، ۱۰ تن سیمان رایگان و ۲ تن میلگرد پرداخت شده و می توان گفت در این زمینه بیش از 85 درصد پیشرفت داشته ایم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جلسه شورای هماهنگی بانک ها به تشریح فعالیت های این نهاد در حوزه بازسازی و‌ مقاوم سازی پرداخت و اظهار کرد : در سال گذشته در خصوص تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ، بنیاد مسکن استان به همت بانک های عامل رتبه اول را در سطح کشور کسب نمود.

وی با اشاره به اینکه از مجموع 92هزار واحد مسکونی روستایی در استان، تا کنون 56درصد مقاوم سازی شده است، افزود: سعی بنیاد مسکن بر این است که با همکاری بیشتر بانک های عامل این میزان در 6 ماهه اول سال 1402به 57درصد برسد.

وی به انعقاد 5هزار فقره قرارداد ارائه تسهیلات بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: به متقاضیان واجد شرایط 100میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد و برای 1200نفر نیز تسهیلات بلاعوض به میزان 15میلیون تومان پرداخت گردید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: تسهیلات سال 1401یک ماه گذشته به بانک های عامل ابلاغ شده است و مقرر گردیده بانک های عامل طبق مصوبه هیات وزیران ضمانت زنجیره ای را از متقاضیان قبول کنند و همچنین تا 45روز عقد قرارداد انجام شود.

وی با بیان اینکه با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با بنیاد مستضعفان ، تاکنون 507فقره تسهیلات مسکن روستایی به محرومین در سطح استان پرداخت شده است، افزود : براساس این تفاهم نامه، به این افراد 50میلیون تومان تسهیلات بلاعوض ، 10تن سیمان رایگان و 2 تن میلگرد پرداخت شده و می توان گفت در این زمینه بیش از 85درصد پیشرفت داشته ایم.

گفتنی است در پایان جلسه، از تعاملات ویژه بانک های عامل با بنیاد مسکن در زمینه ارائه تسهیلات و کسب رتبه برتر کشوری تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا