اجتماعی

پرداخت 45درصدی مطالبات گندم کاران زنجانی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه 45درصد از مطالبات گندم کاران پرداخت شده است، گفت: باقیمانده مطالبات گندم کاران تا پایان شهریور پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی الله زمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به 72هزار تن گندم خریداری شده بود که بنا بر دلایلی، شرایط و وضعیت آب و هوایی میزان خریدی که از سوی جهاد کشاورزی بر آورد شده بود، محقق نشد، اظهار داشت:در حالی که مصارف نانوایی استان 150هزار تن بود.

وی با اشاره به اینکه از همان سال دغدغه تامین گندم همشهریان به ویژه شهریور سال گذشته مورد توجه قرار گرفت و در واقع این مساله موضوع کشوری بود تصریح کرد:گندم سال گذشته استان تا فروردین امسال جوابگوی نیازهای استانی بود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اعلام قیمت خرید تضمینی گندم از طرف دولت در سال گذشته، تصریح کرد: این اقدام دولت موجب تشویق کشاورزان برای کاشت گندم شد و این امر موجب شد تا شاهد افزایش دو برابری قیمت خرید گندم باشیم.

وی با بیان اینکه از 28خرداد خرید گندم با 37مرکز در سراسر استان زنجان شروع شد، تصریح کرد: تا به این لحظه 203هزار تن گندم از سطح استان زنجان خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به توانایی تولید 400 هزار تن آرد توسط 6 کارخانه آردسازی فعال و مجهز به تکنولوژی روز دنیا افزود: با توجه وضعیت موجود کارخانجات آردسازی با یک سوم ظرفیت فعالیت می‌کند.

زمانی با بیان اینکه 45درصد از مطالبات گندم کاران پرداخت شده است، گفت: باقیمانده مطالبات گندم کاران تا پایان شهریور پرداخت می شود.

وی با اشاره به ظرفیت فعالیت کارخانه‌های آرد استان زنجان، عنوان کرد: کارخانه‌های آرد استان زنجان با ظرفیت یک سوم کار می کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه بیش از یک هزار تن کالای اساسی برای نذورات محرم و صفر تهیه شده بود و این اقلام تحویل هیئت های مذهبی شد، افزود: برای موکب های اربعین ۷۳ تن برنج، شکر و آرد که شامل ۳۰ تن آرد ۲ تن شکر و ۴۱ تن برنج بود تهیه شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان افزود: بارها از سازمان مرکزی درخواست اعتبار برای ایجاد انبار غله شده است، اما سازمان مرکزی که اعتباری به این حوزه نمی‌دهد و می‌گویند از محل اعتبارات استانی پیگیری کنید، اما استان هم اعتبار نمی‌دهد.

وی با اشاره به اینکه نیاز استان زنجان به انبار اقلام اساسی در مواقع بحرانی، حدود 10 هزار تن است، اضافه کرد: این در حالی است که انبار غله‌ای که در تملک اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان است 25 هزار تن ظرفیت داشته و سازه‌هایش مناسب انبار اقلام اساسی است، اما  متاسفانه 3 سال است که سقف سوله‌های آن توسط اداره کل ورزش برداشته شده است، اما اتفاقی نیفتاده است.

وی با بیان اینکه برخی از نقد هایی که در حوزه کیفیت نان مطرح می شود مورد قبول است، خاطر نشان کرد: استان زنجان رتبه 1تا 3کیفیت نام در کشور را به خود اختصاص داده است.

زمانی با اشاره به تسهیلات ارائه شده به نانوایی‌ها جهت بهسازی تجهیزات، تاکید کرد: در شش ماه نخست سال نزدیک 23میلیارد تومان برای بهسازی تجهيزات 311واحد نانوایی تسهیلات داده شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا