اجتماعی

پاکسازی بخشی از پارک شهری گاوازنگ به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین

به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین، مراسم پاکسازی بخشی از پارک شهری گاوازنگ به همت انجمن حمایت از بیماران کلیوی و با مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پارک شهری گاوازنگ در شمال زنجان واقع شده و از تفرجگاه‌های معروف شهر زنجان بشمار می‌رود که ‌متاسفانه با حجم عظیمی از زباله روبرو است. منابع طبیعی برای استمرار زیست و زندگی بشر ضروری است؛ اما امروزه این فرصت ارزشمند به دست بشر در معرض نابودی قرار گرفته است.

روز جهانی پاکسازی زمین تلنگری است تا بیش از پیش به موضوع پر اهمیت حفظ و حراست از زمینی که تنها مأمن و پناهگاه انسان به شمار می‌رود، پرداخته شود و این فرصت را در اختیار انسان‌ها قرار می‌دهد تا برای حیات و سلامت سیاره‌ای که روی آن زندگی می‌کنند قدمی بردارند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در این مراسم ضمن تشکر از حضور علاقمندان به طبیعت و پاکسازی محیط، اظهار کرد: مردم باید بطور جدی از ریختن زباله روی زمین پرهیز کنند.

رئیس اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، گفت: متاسفانه پارک شهری گاوازنگ وضعیت خوبی ندارد. درختان سال‌ها است که آبیاری نشده و زباله موجود پای درختان و جوی های آب باعث خشکیدگی تعداد کثیری از درختان شده است.

مجید معانی با اشاره به پاکسازی مجموعه گاوازنگ از زباله توسط کارگران، خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته دو کامیون زباله از گاوازنگ خارج شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا