با ما همراه باشید

اجتماعی

ویژه برنامه‌ ی «بیرلیک» تولید صدا و سیمای زنجان به مناسبت انتخابات1400

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: ویژه برنامه‌ ی «بیرلیک» به مناسبت انتخابات در زنجان پخش می‌شود.

منتشر شده

در

ویژه برنامه‌ ی «بیرلیک» تولید صدا و سیمای زنجان به مناسبت انتخابات1400

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن لطیفی با اشاره به اقدامات صدا و سیما برای انتخابات اظهار کرد: تمهیدات لازم بمنظور انعکاس حماسه حضور مردم ولایتمدار استان در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در واحدهای مختلف تدارک دیده شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان از آغاز برنامه‌های انتخاباتی مرکز از اواسط فروردین ماه جاری با شیب ملایم خبر داد و گفت: شبکه اشراق در قالب ویژه برنامه‌ای با عنوان «بیرلیک» که هر هفته در دو قسمت ۲۵ دقیقه‌ای تولید و پخش می‌شود، به صورت گفت‌و‌گوی استودیویی با حضور کارشناسان، به بررسی محورهای ظرفیت شوراهای شهر، کارکرد و نقش و جایگاه شورای شهر و شورای عالی استان‌ها در قانون اساسی می‌پردازد.

وی افزود: برنامه «انتخاب اصلح» هم بصورت هفتگی در دو قسمت ۲۵ دقیقه‌ای با محوریت انتخابات ریاست جمهوری با حضور اساتید دانشگاه و صاحب نظران سیاسی، به تبیین آثار حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، نقش مردم در انتخاب اصلح و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و همچنین نگاهی به اختیارات قانونی ریاست جمهوری تولید و پخش می‌شود.

لطیفی به دیگر برنامه‌های سیما برای انتخابات اشاره اظهار داشت: برنامه «گلجاق» با هدف ترغیب و تشویق حضور مردم روستا به ویژه جوانان در انتخابات همچنین معرفی ظرفیت‌های روستاها، گفت‌و‌گو با دهداران و بخشداران درباره ظرفیت‌های مختلف روستایی هر هفته در ۵ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای از شبکه اشراق پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: همچنین جنگ شبانه «ائل گوجی» از تاریخ ۱۷ خرداد ماه از ساعت ۲۲ روزهای شنبه تا پنج شنبه با آیتم‌های متنوع انتخاباتی بصورت زنده از شبکه اشراق پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: در این ایام ویژه برنامه تولیدی«بورا-ایران» هم در ۱۳  قسمت ۴۰ دقیقه‌ای با موضوع نقش انتخاب اصلح در اقتدار کشورمان تقدیم حضور بینندگان خواهد شد.

لطیفی تصریح کرد: تأثیر مناظره‌های تلویزیونی و برنامه‌های نامزدها به عنوان یک روش تبلیغاتی بر شکل‌دهی به نظر رأی دهندگان در انتخاب اصلح بسیار حائز اهمیت است و نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تأثیرگذارترین روش تبلیغ بر رأی پاسخگویان، مناظره‌های تلویزیونی و مهم‌ترین توانمندی نامزدها در جلب آرای مردم، قدرت سخنوری و خطابه است که  این برنامه‌ها از ۱۹ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

رئیس رسانه استانی در خصوص 28 خرداد روز برگزاری انتخابات نیز گفت: معاونت سیما با همکاری و پشتیبانی معاونت فنی مرکز و با استقرار دو واحد سیار و اکیپ‌های پرتابل در نقاط مختلف شهر از ساعت ۷ صبح تا پایان فرایند انتخابات، این حماسه ملی را پوشش خواهد داد، برقراری ارتباط زنده با نقاط مختلف استان، ارتباط مستقیم متعدد با ستاد انتخابات استان، ارتباط زنده تصویری با شعبات اخذ رای در مناطق مختلف شهر زنجان، اعزام گروه ویژه مستندسازی و تولید نماهنگ، پوشش تصویری انتخابات روستاها، حضور کارشناسان و هنرمندان مختلف در طول برنامه و ….. از آیتم‌های این ویژه برنامه زنده تلویزیونی است.

وی سپس به تشریح برنامه‌ریزی معاونت صدا پرداخت و گفت: رادیو استانی هم همگام با سیما از اواخر فروردین ماه سال گذشته برنامه‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده است.

مدیرکل صدای و سیمای مرکز زنجان با اشاره به اینکه رادیو نیز برنامه‌های مختلفی برای این ایام تدارک دیده است، گفت: در همین راستا ویژه برنامه «وحدت نغمه سی» از جمله این برنامه‌هاست که با موضوع آشنایی شنوندگان با حدود وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی‌ شهر و روستا و بررسی انتخابات در سایر کشورها با حضور کارشناسان امر بصورت روتین هر هفته در ۶ برنامه ۲۵ دقیقه‌ای از ساعت۱۹ پخش می‌شود.

وی افزود: دیگر برنامه رادیو « آیدین گلجاق» است که در گفت‌و‌گو با کارشناسان درباره اهمیت مشورت در انتخاب، روحیه تعاون در جامعه، انتخاب اصلح و جایگاه مهم ریاست جمهوری در اداره جامعه و خدمت رسانی به مردم بحث و تبادل نظر می‌کند این برنامه هم هر هفته در سه برنامه ۴۰ دقیقه‌ای از ساعت ۱۶ به سمع مخاطبان می‌رسد.

لطیفی گفت: همچنین مسابقه تلفنی۰۲۴ هم با موضوع انتخاب اصلح در تمام روزهای هفته بمدت۲۵دقیقه از ساعت ۱۱ صبح همراه شنوندگان است.

رئیس رسانه استانی درباره برنامه‌های معاونت خبر مرکز گفت: برنامه‌های متمرکز معاونت اطلاعات و اخبار مرکز، از نیمه دوم دی‌ماه سال گذشته و در مرحله بسترسازی تا 29 اسفندماه با آیتم‌هایی مانند شهر خبر، بیراینه بیر جوالدوز، بسته‌های خبری و ارتباطات زنده تداوم داشت و سعی شد با مطرح شدن پروژه‌های نیمه تمام، ضمن بررسی ظرفیت‌های توسعه محور استان بر الزام مسؤولان به پاسخگویی مطالبات برحق تاکید شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان تصریح کرد: همچنین در دوره تبیینی که از 29 اسفند آغاز و تا سیزدهم اردیبهشت ادامه داشت با تداوم سرفصل‌های دوره قبل، بسترسازی مناسب برای گفتمان انتخاباتی مناسب با آیتم گزارش مردمی انجام شد.

وی ادامه داد: در دوره تبلیغی که از ۱۴ اردیبهشت ماه تا ۱۲ خردادماه بود، علاوه بر سرفصل‌های یاد شده، آیتم صندلی داغ به مجموعه‌های خبری اضافه شد تا به تبیین جایگاه شوراهای اسلامی بیشتر پرداخته شود.

لطیفی افزود: از هفته آینده تولید و پخش ۸ گزارش فاخر برای تشویق مردم به حضور آگاهانه در انتخابات در دستور کار همکاران این معاونت قرار دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان اضافه کرد: در روز انتخابات نیز با اختصاص ۱۰ بخش خبری سیما و ۱۰ بخش خبری صدا به موضوع انتخابات، پوشش خبری انتخابات شهرها و روستاهای استان، تولید ۴ گزارش ویژه خبری با عنوان سر قرار، تولید ۳ گزارش موضوعی و گفتگوی زنده اخبار مراحل مختلف انتخابات را پوشش خبری داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: پس از پایان رأی گیری شور همدلی مردم در بخش‌های خبری منعکس و آیتم حالا نوبت شماست پخش می‌شود تا رقابت‌ها به رفاقت‌ها مبدل شود.

لطیفی درباره برنامه‌های معاونت مجازی هم گفت: این معاونت با تولید و انتشار ۳۰ قطعه موشن گرافیک، ۳۰ قطعه پوستر، ۵ قطعه اینفوگرافیک، ۲۰ قطعه فتوکامنت، ۱۰ قطعه پادکست، یک قطعه کمیک موشن، برگزاری ۱۰ قسمت مسابقه «انتخابات۱۴۰۰» و نیز با بازنشر تولیدات سیما و صدا شامل ۱۰۰ ویدئو، ۱۰ نماهنگ، ۳۰ پادکست و ۲۰ کلاکت از فایل‌های مسابقه کشوری ۶ + ۱۳ و نیز «طراحی صفحه انتخابات ۱۴۰۰»در سایت صدا و سیمای مرکز زنجان، همراه مخاطبان در فضای سایبری خواهد بود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در پایان بر این نکته تأکید کرد که رسالت و هدف صدا و سیما ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و بسترسازی مناسب برای تبیین شرایط انتخاب اصلح و تأثیر مستقیم آن با آینده کشور است که تلاش داریم با بسیج همه نیروها و امکانات، این مهم محقق شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت شکایات و پیشنهادات بهزیستی در سامانه ۱۴۸۲

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: سامانه دیده بان به آدرس didehban.behzisti.ir یکی از خدمات دولت الکترونیک برای ثبت شکایت، انتقاد با کد پیگیری است که بر اساس دقت، سرعت و صحت کار می‌کند و در هر مرحله‌ای از زمان که فرد شکایت یا پیشنهادی دارد می‌تواند از این خط تماس گیرد و آن را به ثبت برساند و با کد پیگیری که داده می‌شود آن را پیگیری کند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت شکایات و پیشنهادات بهزیستی در سامانه ۱۴۸۲

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اظهار کرد: این  سامانه امکان تماس ۲۴ ساعته با شماره ۱۴۸۲ را  فراهم نموده به نحوی که حتی پس از پایان یافتن ساعت فعالیت کاربران مرکز، از طریق صندوق صوتی نسبت  به ثبت شکایات اقدام می نماید و پاسخگویی به تماس های انجام گرفته بصورت متمرکز و در سه سطح کشوری، استانی و شهرستانی انجام می پذیرد همچنین بازخورد رسیدگی به درخواست ها، شکایت ها، پیشنهادات  و انتقادات ارسالی در اسرع وقت به شخص داده خواهد.

وی عنوان کرد: یکی از ویژگی های سامانه ملی دیده بان این است که تحلیل داده های آن به شکل داشبورد مدیریتی عمل می کند و مدیران با بررسی اطلاعات می توانند به طور مثال بفهمند بیشترین مشکلات در سالی که گذشت، چه بوده است.

وی افزود: : بهزیستی با ۱۳ خدمت الکترونیک در قالب سامانه های میز خدمت الکترونیک، سامانه فرزندخواندگی، سامانه قوانین و مفررات سازمان بهزیستی، سامانه ارمغان، سامانه مشاوره مجازی، سامانه تصمیم، سامانه جلب مشارکت های مردمی، سامانه صدور مجوز مراکز، سامانه خود ارزیابی روانشناختی در بحران کرونا، سامانه غربالگری طیف اتیسم، اطلاعات مراکز خدمات بهزیستی(+ زندگی)، سامانه شفافیت بهزیستی و سامانه دیده بان به آحاد جامعه ارائه خدمات می نماید.

مدیر کل بهزیستی گفت: در دولت الکترونیک استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور توزیع خدمات دولتی به صورت مستقیم و ۲۴ ساعته به مردم می باشد و نیاز به مراجعه حضوری برای کارها و خدمات دولتی وجود نداشته و البته این خدمات با سرعت و اطمینان بیشتری به مردم ارایه می شود.

محمدی به سامانه شفافیت بهزیستی به آدرس shafaf.behzisti.ir به عنوان سقف شیشه ای بهزیستی اشاره کرد و گفت: وجود سامانه های الکترونیکی نقش برجسته ای در چرخه فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی شفاف دارد و دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف سازی از مراحل مهم ارائه خدمت در این سامانه است.

وی با اشاره به فعالیت مراکز خدمات بهزیستی (+ زندگی) در بستر دولت الکترونیک بیان کرد: از نکات مورد توجه مراکز خدمات بهزیستی (+زندگی) استقرار نظام هوشمند در فرآیند خدمات رسانی به گروه های هدف است که بخش اعظم خدمات پیش بینی شده در بستر الکترونیک با امکان رصد، نظارت، پایش دقیق، انظباط و تسریع خدمات را مهیا می سازد.

محمدی اضافه کرد: در این مراکز پرونده‌های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت  الکترونیکی برای کلیه  مددجویان مستمری بگیر بهزیستی استان زنجان ثبت گردیده و این روند موجب تسریع در ارائه  خدمات، شفاف سازی فرایندها و تصمیمات، حذف کاغذ و حذف بروکراسی می شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به اینکه در جامعه کنونی کنترل و نظارت بر دستگاه های گسترده با روش ها و ابزار سنتی گذشته به خوبی میسر نمی شود، استفاده از امکانات و تکنولوژی روز که بتواند فاصله بین دستگاه ها و مردم را از میان بردارد، ضروری است و در این راستا سازمان بهزیستی در همه زمینه ها پیشرو است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد:، کاهش هزینه های دولت، صرفه جویی در وقت و انرژی، کاهش آلودگی هوا بدلیل کاهش ترافیک و عدم حضور فیزیکی، افزایش سطح آگاهی مردم و ارائه خدمات پرسرعت به جامعه هدف، افزایش اشتغال بدلیل ارائه خدمات دولتی توسط بخش خصوصی، از مزایای فناوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری است  که باید نسبت به تولید اطلاعات و شواهد دقت شود و کارها روان سازی شود تا از گسترش تکنولوژی و تجهیز کردن اطلاعات و ارتباطات جهت خدمات مطلوب استفاده کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده که شوراهای حل اختلاف استان رتبه اول را در صلح و سازش در سال 99 کسب کرده است.

منتشر شده

در

توسط

بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در اولین جلسه ستاد صبر استان زنجان که با حضور اعضای این ستاد در سالن کنفرانس دادگستری کل استان زنجان با حضور مقامات استانی برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای این جلسه گفت: اصلاح ذات البین از فضائل اخلاقی است. وقتی بین دو نفر سازش ایجاد میشود این کار از یکسال نماز و روزه افضل و برتر است.

وی افزود: ستاد صبر بطور اختصار از 3 کلمه صلح، بخشایش و رضایت تشکیل شده است که به منظور ارتقاء فرهنگ صلح و سازش تشکیل شده است. ماهیت ستاد صبر در واقع ساماندهی و ارتقاء فرهنگ سازش در جامعه است.

رئیس شورای قضایی استان زنجان تاکید کرد: ستاد صبر متشکل از افرادی همچون ائمه جمعه، اعضای شورای حل اختلاف، صلح یاران و مسولان ادارات و سازمانها و همه افرادی که هدف آنها صلح و سازش است می باشد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با تاکید بر اینکه همه برای ایجاد صلح و سازش وظیفه داریم گفت: باید فرهنگ صلح و سازش را ارتقاء بخشیم. گاهی کوتاهی برخی از مسولان یک اتفاقات ناخوشایندی برای مردم بوجود می آورد که نمونه آنرا در استان خوزستان دیدیم که این امر مورد اعتراض مقام معظم رهبری هم واقع شد که ایشان فرمودند اگر مسولان به وظیفه خود عمل می کردند این اتفاقات رخ نمی داد.

رئیس ستاد صبر استان بر استفاده از ظرفیت همه ارگانها و سازمانها برای گسترش فرهنگ صلح و سازش تاکید کرد و افزود: ستاد صبر باید تفاهم نامه ای با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه منعقد کند که این موضوع در دستور کار ائمه جمعه قرار گیرد تا از ظرفیت آن برای گسترس فرهنگ صلح و سازش استفاده کنیم و بایستی ارتقاء فرهنگ سازش را در موضوع خطبه ها قرار دهیم.همچنین در ارتقاء فرهنگ صلح و سازش از ظرفیت رسانه ملی به خصوص صدا و سیما که آمادگی در این زمینه وجود دارد و از ظرفیت های حلقه های صالحین و بسیج حقوقدانان بهره مند گردد.

وی گفت: بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده که شوراهای حل اختلاف استان رتبه اول را در صلح و سازش در سال 99 کسب کرده است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان یادآور شد: باید فرهنگ گذشت را گسترش دهیم که این امر هم خیر دنیا و هم خیر آخرت را بدنبال خواهد داشت. وقتی در امری گذشت می شود یک احساس آرامش درونی در فرد ایجاد می شود که ان شالله بتوانیم با همت همه شما عزیزان و همه مردم به این مهم دست یابیم.

در ادامه رئیس شوراهای حل اختلاف استان زنجان گفت: بهترین راه برای اینکه اختلافات را مدیریت کنیم و وارده پرونده به دادگستری را کم کنیم بایستی به سمت صلح و سازش برویم و این فرهنگ را ارتقاء بخشیم.

وی افزود: ما در ایجا دور هم جمع شدیم تا با هدف تشکیل گروههای جهادی و با تلاش و اقدامات انقلابی و جهادی ، پرونده ها را به سمت صلح و سازش سوق دهیم.

رئیس شورای حل اختلاف استان زنجان اظهار کرد: مردم استان زنجان مردم صلح دوستی هستند. شوراهای حل اختلاف در زمینه صلح و سازش رتبه های برتر کشوری را دارد که این نشان از اهمیت صلح و سازش نزد مردم زنجان است.

احمدی گفت:امروز 30 گروه که متشکل از 80 نفر تحت عنوان هیات صلح و سازش در سطح استان راه اندازی می شود که ان شالله به کمک همدیگر اکثر پرونده های تشکیل شده را به سازش ختم نماییم.

ادامه مطلب

اجتماعی

خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی روستای گلابر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با بیان اینکه سیلاب بیش از 5 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی روستای گلابر در شهرستان ایجرود خسارت وارد کرده است گفت: عملیات بازسازی این تاسیسات از لحظات اولیه صبح امروز آغاز شده است.

منتشر شده

در

توسط

خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی روستای گلابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزءقاسمی اظهار کرد: پس از وقوع سیلاب، عوامل شرکت آب و فاضلاب بلافاصله در محل حادثه حاضر و پس از بررسی شرایط، دستورات لازم جهت بازسازی تاسیسات خسارت دیده صادر شده و همکاران مشغول به انجام عملیات می باشند.

وی افزود: بر اساس بر آرودهای اولیه دفتر مدیرت بحران شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، سیلاب به تاسیسات تامین آب روستای گلابر شامل چاه آب، حصارکشی، اتاقک سر چاه، الکتروپمپ و تابلو برق موجود، خط انتقال برق و جاده دسترسی در این قسمت ها خسارت وارد کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: بازسازی این تاسیسات توسط اکیپ های امدادی شرکت آب و فاضلاب آغاز شده و پیش بینی می شود تا امشب، آب شرب پایدار این روستا تامین شود.

وی بیان داشت: هم اکنون دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار در روستای گلابر مشغول آبرسانی به اهالی بوده و هیچگونه کمبود آب آشامیدنی در این روستا وجود ندارد.

این مسئول با تاکید بر تلاش جهادی کارکنان شرکت آب و فاضلاب برای رفع خسارت و بازسازی تاسیسات در کوتاه ترین زمان ممکن گفت: عملیات پاکسازی، شستشو و لایروبی چاه تامین آب گلابر در دست انجام می باشد.

ادامه مطلب

برترین ها