اجتماعی

وسایل گرمایشی گازسوز مشمول استاندارد اجباری است

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان، اعلام کرد: با آغاز فصل سرما، استفاده مردم از وسایل گرمایشی گاز سوز بیشتر شده و برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد الزامی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی واحد پور اظهار داشت: برای افزایش ایمنی در نصب استاندارد یک بخاری گازسوز دودکش دار، باید به خروجی دودکش توجه کرد، زیرا گاز سمی بدون رنگ، بدون بو و غیر قابل تشخیــــــص CO که زمان روشن بودن شعله تولید می‌شود، از طریق دودکش استاندارد خارج می شود که بهتر است، برای نصب وسایل گرمایشی از مراکز مجاز بهره برده و دقت شود، اتصالاتی که برای نصب بکار می روند نیز از استاندارد های لازم برخوردار باشد.

وی افزود:  انواع بخاری‌های گازسوز بدون دودکش نیز مشمول استاندارد اجباری هستند و استفاده نادرست از این بخاری‌ها که مناسب استفاده از مکان های بسته و بدون نفوذ هوا مانند اتاق خواب و حمام نیستند، خطرهای فراوانی را به همراه خواهد داشت.  

واحد پور در ادامه با اشاره به مکان‌های مناسب استفاده از بخاری های بدون دودکش، گفت: سالن‌ها، مغازه‌ها، ادارات و بعضی اماکن که رفت و آمد در آنها زیاد است و جریان هوا به راحتی صورت می‌گیرد، مناسب استفاده از این بخاری ها است که  بهتر است برای استفاده صحیح از این وسیله آموزش‌های صحیح  و آگاهی های لازم از طریق رسانه‌ها به ویژه تلویزیون صورت پذیرد.

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان عزیز در هنگام خرید وسیله گرمایشی برای اطمینان از اصالت کالا، کد ۱۰ رقمی ذیل علامت استاندارد را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال و در صورت تایید اقدام به خرید کالا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا