اجتماعی

وجود 166هزار هکتار بافت فرسوده شهری در سطح کشور

نماینده شرکت بازآفرینی ایران از وجود 166هزار هکتار بافت فرسوده شهری در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی لواسانی در اولین جلسه نشست‌های تخصصی با عنوان آموزه‌های زلزله بم همزمان با فرارسیدن هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در استان زنجان، از وجود 166هزار هکتار بافت فرسوده شهری در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: از این میزان 74هزار هکتار بافت فرسوده میانی ،32هزار هکتار بافت فرسوده تاریخی و 59هزار هکتار بافت حاشیه‌ای است.

وی، با بیان اینکه دو میلیون و 700هزار بنای ناپایدار در این محلات وجود دارد، ابراز کرد: این محلات فاقد هر گونه سازه هستند و با کوچک‌ترین زلزله‌ای همچون زلزله بم خسارت جانی و مالی سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده شرکت بازآفرینی ایران با بیان اینکه 90درصد خاک ایران بر روی نوار زلزله قرار دارد، تاکید کرد: طبق آمار هر 10سال یک بار یک زلزله با درجه ریشتر بالا در این مناطق به وقوع پیوسته است.

لواسانی افزود: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری باید مسئولین و سرمایه گذاران نسبت به نوسازی بافت‌های فرسوده ورود جدی داشته باشند.

وی با تاکید براینکه ساماندهی حوزه مسکن یکی از اولویت‌های اساسی دولت مردمی بوده و روند اجرایی آن با شتاب خوبی در حال اجرا است، بیان داشت: بخشودگی بخشی از هزینه‌های صدور پروانه و اعطای تسهیلات ارزان قیمت از مهمترین حمایت‌های دولت به ساکنین بافت‌های فرسوده است.

نماینده شرکت بازآفرینی ایران با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده شهری یکی از چالش‌های اصلی دولت است، متذکر شد: دولت سیزدهم با ارائه برنامه‌های تشویقی روند نوسازی بافت‌های فرسوده را شتاب بخشیده است.

لواسانی تصریح کرد: ورود انبوه‌سازان و سازندگان به نوسازی بافت‌های فرسوده باید تقویت شود و در این راستا سازندگان در کنار مردم قرار گیرند تا واحدهای مستحکم و با کیفیت برای مردم ساخته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا