اجتماعی

وجود دو میلیون و 700 هزار بنای ناپایدار در سطح کشور

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: دو میلیون و 700هزار بنای ناپایدار در سطح کشور وجود دارد و در این راستا ۶۵ شهر دارای بناهای ناپایدار نیز در کشور برای اجرای همایش انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد آئینی در همایش آموزه‌های زلزله بم با محوریت نشست تخصصی بازآفرینی شهری در محل حسینیه اعظم زنجان، اظهار داشت: برنامه‌ای که امروز شکل گرفته حاصل برنامه‌ریزی است که از خردادماه شروع شده است.

وی بیان داشت: افرادی متخصص از شهر بم در یک اقدام جهادی برای ساختن ایران قوی به پا خواستند و متوجه شدند که در ایران باید برای مقاوم سازی بناهای ناپایدار وارد عرصه شوند و در این همایش سفیران به آگاه‌سازی درباره زلزله پرداختند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، از وجود دو میلیون و 700هزار بنای ناپایدار در سطح کشور خبر داد و گفت: 65شهر دارای بناهای ناپایدار نیز در کشور برای اجرای همایش انتخاب شد.

آئینی تاکید کرد: در این جلسات سفیران نوسازی از مردم خواستند در راستای نوسازی اقدام کنند تا بم دیگری تکرار نشود و از مدیران شهری درخواست کردند که کار امروز را به فردا موکول نکنند.

وی افزود: میزبانی این رویداد بزرگ برای حضور گسترده شهرداری‌ها در این برنامه انجام و شهرداران 105شهر میزبان آن بودند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، با بیان اینکه نمایندگان متخصص و فرهیخته در 35شهر حضور یافته و به آگاه‌سازی درباره زلزله پرداختند، ادامه داد: 35نفر نیز از شرکت بازآفرینی شهری از مدیران ارشد تا کارشناسان متخصص در این نشست حضور داشته و آگاهی سازی لازم را انجام دادند.

آئینی افزود: امیدواریم این نشست خروجی خوبی داشته و شاهد بناهای پایدار و مقاوم در کشورمان باشیم و دیگر حوادث تلخ در کشور تکرار نشود.

وی یاد آورشد: امیدواریم بعد از این نشست شاهد نوسازی محلات فرسوده و ناکارآمد در کشور باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا