اجتماعی

هیچ سهمیه سوختی از خودروها کم نشده است

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با بیان اینکه هیچ سهمیه سوختی از خودروها کم نشده است، گفت: ۲ محدودیت در کل کشور ایجاد شد که استان زنجان هم از این محدودیت ها مستثنی نیست، محدودیت اول کاهش تعداد کارت های آزاد بنزین در جایگاهها بود تا مردم از کارت های خود برای سوخت گیری استفاده کنند تا کارت های آزاد عاملی برای انحراف خارج از شبکه و قاچاق سوخت از استان نشود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه رسالت ما تامین و توزیع سوخت اعم از گاز مایع، بنزین،نفت سفید ، گازوئیل و … است، اظهار داشت: تامین سوخت و انرژی واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان با فرآورده‌های گازوئیل و مازاد انجام می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای تامین سوخت دوم در واحدهای صنعتی استان خبر داد و افزود: این واحدها شناسایی شده و فراخوان لازم برای مراجعه در راستای تامین سوخت دوم در مواجهه با مشکلات فصل زمستان انجام شده است.

این مقام مسئول قاچاق بنزین به دلیل شرایط خاص منطقه‌ای را از دیگر دلایل ایجاد محدودیت در عرضه بنزین و گازوئیل دانست و تاکید کرد: افزایش قیمت قابل توجه بنزین در مرزهای غرب و شرق منجر به افزایش قاچاق بنزین و گازوئیل شده، از این رو در عرضه بنزین محدودیت‌های اعمال شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و فرآورده‌های سوختی زنجان با تاکید بر موثر بودن محدودیت‌های اعمال شده در کنترل مصرف بنزین گفت: این محدودیت‌ها در مسیرهای عبوری با جدییت بیشتری اعمال شده چرا که آزاد بودن این موضوع منجر به خروج سهمیه سوخت استان می‌شد.

این مسئول با تاکید بر اینکه در تامین بنزین استان مشکلی نداریم، در خصوص سقف 30لیتر این‌گونه پاسخ داد: به هبچ عنوان کاهشی در سهمیه 60لیتری بنزین اتفاق نیفتاده و همچنان کارت‌های سوخت ماهیانه 60لیتر با بنزین 1500تومانی شارژ می‌شود و در صورتی هم که استفاده نشود، در کارت‌های سوخت ذخیره خواهد شد.

وی با بیان اینکه تنها موردی که در جایگاه‌های سوخت استان زنجان و سایر استان‌ها اعمال شده، این است که قبلاً شهروندان در هر مرحله از سوخت‌گیری می‌توانستند 60لیتر بنزین بزنند که اخیراً به دلیل جلوگیری از انحراف خارج از شبکه، بهینه‌سازی مصرف سوخت و سوءاستفاده‌های دیگر، تبدیل به 30لیتر شده است. یعنی در هر بار سوخت‌گیری از سهمیه خودشان می‌توانند 30لیتر بنزین بزنند و بنزین آزاد هم که قبلاً در هر مرحله سوخت‌گیری 60لیتر بود، الان 30لیتر شده و کسی که بیش از 30لیتر نیاز دارد، می‌تواند دوباره سوخت‌گیری کند.

حبیبی با تاکید بر اینکه سهمیه 60لیتری بنزین تغییری نکرده است و کسی که بیش از 30لیتر نیاز دارد، می‌تواند در دو مرحله سوخت‌گیری کند و 30 لیتر بعدی را یا با کارت آزاد و یا از جایگاه دیگری استفاده کند و یا بعد از 8 ساعت از همان جایگاه بنزین بزند، ابراز کرد: این موضوع به نفع رانندگان و در راستای بهینه‌سازی مصرف سوخت و جلوگیری از انحراف خارج از شبکه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا